בית ההשקעות אקסלנס נשואה פיטר הערב (ד') את הכלכלן הראשי שלו, שלמה מעוז, בעקבות התבטאויותיו היום בכנס במכללת ספיר.

"אנו מודיעים כי לאור התבטאויותיו הגסות והאומללות של מעוז, הוא מסיים את כל תפקידיו בבית ההשקעות. אקסלנס מתנצלת על אמירותיו ומתנערת מהן", נמסר מבית ההשקעות. פיטוריו ייכנסו לתוקף באופן רשמי במהלך חודש בפברואר.

הכלכלן שלמה מעוז כינה הבוקר את בנק לאומי "בנק של לבנים" ואת בג"ץ "מוסד אשכנזים". לדבריו, "המחאה הונהגה על ידי בני האליטה האשכנזית שמתוסכלים מכך שהם צריכים להתחרות כשווים בין שווים"

מעוז, יליד עיראק, טען כי המשטרה נהגה בסלחנות כלפי המפגינים במחאה החברתית האחרונה בשונה מהתנהלותה מול הפנתרים השחורים בשנות ה-70 וחסרי הדיור בשכונת התקווה ובשכונת ג'סי כהן בחולון. "אני רוצה לראות שמישהו ישבור את הראש של האשכנזים בשדרות רוטשילד - המזרחי מכה את המזרחים בהוראת השלטון הלבן".  

מי הפגין בשדרות רוטשילד? הסטודנטים שמשלמים 12 אלף שקל בשנה. זה הוגן שבמכללות משלמים 40 אלף שקל בשנה? לסטודנטים במכללות לא היה זמן להפגין כי הם הלכו לעבוד. זה לא צדק חברתי". עוד הוסיף "נקודה שנייה היא העלייה הרוסית. פתאום באו רוסים חצופים, כמעט מיליון, התחילו ללכת ולהתקדם. התחלנו  לרוץ אחריהם והם לא שיחקו את המשחק של האליטה הישנה והשאירו את הבנים שלה מאחור".

מעוז הזכיר בדבריו גם את ויקי כנפו: "כשהיא הפגינה, מישהו התייחס אליה? כשהפלו בנות מזרחיות בבית ספר תל אביבי, האליטה הלבנה התערבה? לא. רק שזה הגיע לכיס של הלבנים בתל אביב, הם התחילו לצעוק. המסכנים האמיתיים הם אלו שפינו בכוח".