דנה ברנט, מוניטור האקדמיה הישראלית, חושפת בערוץ 7 את הפעילות המחתרתית של אנשי השמאל, שהשתלטו לדבריה, בשבועות האחרונים על אוניברסיטת תל אביב והקימו את "האוניברסיטה החברתית" שם מתקיימות מדי יום הרצאות של אנשי שמאל קיצוניים.

לטענתה, מדובר בשורה של הרצאות בנושאים פוליטיים שיתקיימו במהלך החודשים הקרובים במסגרת אירועי "אוניברסיטה חברתית". ברנט מציינת שיש להם מערכת שעות אלטרנטיבית, שתאפשר כניסה חופשית לשלל הרצאות בנושאים פוליטיים וחברתיים. לדבריה התוכנית מתקיימת בתוך מבני האוניברסיטה בשעות שונות. למעלה מ-70 מרצים מהמוסד ומחוצה לו נתנו את הסכמתם לתוכנית, שהיא פרי יוזמתם של אנשי השמאל.

ברנט מדווחת שבמסגרת האוניברסיטה החברתית מרצים גם אנשי שמאל קיצוניים, "זו סדרת הרצאות שתתקיים עד לחודש פברואר. ההרצאות פתוחות לקהל הסטודנטים. רשימת המרצים כוללת גם כאלה שקראו בעבר להטלת חרם על האקדמיה הישראלית. מרצים כמו פרופ' עדי אופיר, רחל גיורא, דניאל בר טל, יהודה שנהב. דנה אולמרט בתו של ראש הממשלה לשעבר, משה צוקרמן ואסף אדיב אחיו של אודי אדיב".

ארגון "מוניטור האקדמיה הישראלית" קורא להנהלת אוניברסיטת תל אביב להפסיק מייד את פעילות ה"אוניברסיטה החברתית", "יש כאן אנשי אקדמיה שלקחו את האג'נדה הפרטית שלהם ובמקום שיעסקו בנושא האקדמי, הם מרצים על משנתם הפוליטית הקיצונית. יש כאן שיתוף פעולה מסוכן בין חד"ש ומק"י ואנשי אקדמיה רדיקליים. אנשים שקראו בעבר להטלת חרם על ישראל ואנחנו עוקבים אחרי פעילותם מרצים בצורה חופשית ברחבי האוניברסיטה".