רמלה. ארכיון
רמלה. ארכיון פלאש 90

בחצרו של האדמו"ר הרב יחיאל אבוחצירא, רבה הספרדי של רמלה, קיבלו בצער רב את ההודעה על ביטול הנסיעה להילולא במצריים לקברו של ה"אביר יעקב", הרב יעקב אבוחצירא סבו של הבאבא סאלי, שמועד פטירתו חל ביום ראשון הקרוב.

קודם לכן נמסר כי גורמים איסלאמיים הצהירו שיעשו כל שביכולתם למנוע את העלייה השנתית לקבר שנמצא בדמנהור כ-180 ק"מ צפונית לקהיר.

בשנים האחרונות שופץ הקבר ומדי שנה נסעו לשם אלפי ישראלים כדי להתברך ולהשתתף בתיקון אותו ערך נינו האדמו"ר הרב יחיאל אבוחצירא.

בראיון לערוץ 7 אומר הרב מרדכי, עוזרו של האדמו"ר, הרב יחיאל אבוחצירא, כי הרב יקיים השנה את התיקון ברמלה על קברו של אביו הבבא חאקי, "כבר עשרות שנים שאנחנו מארגנים לשם טיסה עם מאות חסידים, השנה בגלל המצב הבנו שזה לא יצא אל הפועל. הרב הצטער מאוד וכאב לו. אבל התקבלה החלטה שלא נבטל את התפילה המסורתית והרב יעתיק את התפילה והתיקון לרמלה. בשעה שלוש אחר הצהריים ביום ראשון הקרוב נקיים את התיקון על מקום ציון קברו של נכד האביר יעקב, הבאבא חאקי, אביו של האדמו"ר הרב יחיאל שליט"א. הקבר נמצא בבית העלמין הישן ברמלה ונעשה שם את התפילה המיוחדת והתיקון כמו בכל שנה".

הוא מעריך שלמרות האיומים, קברו של האביר יעקב בדמנהור, ששופץ בשנים האחרונות יישמר, "המצרים מחזיקים מאוד מהקבר הזה, יש להרבה מצרים סיפורי ניסים בזכות הצדיק ואנחנו משוכנעים שלא יאונה לקבר כל רע. הקבר שופץ ויש אהדה רבה של העם המצרי לצדיקים שקבורים שם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו