בג"ץ. מתבקש לעצור שיווק
בג"ץ. מתבקש לעצור שיווקפלאש 90

יו"ר "הבית היהודי", השר דניאל הרשקוביץ, תוקף את דוברי השמאל, אשר גינו את פסיקת בג"צ בנוגע לחוק האזרחות, "צביעות השמאל מדהימה. מי שרוממות בית המשפט העליון בגרונם אינם מהססים להתיר רסן ולהשתלח בו כשהפסיקה אינה לרוחם. פסיקת בג"צ מחזקת את מעמדה הבלתי מעורער של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי".

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, ברך על החלטת בג"צ, "אני שמח שהרוב בבית המשפט העליון שמר על השכל הישר והתייצב מאחורי האמירה שזכויות האדם לא צריכות להפוך למרשם להתאבדות לאומית".

עם זאת, אני מוטרד מכך שכמעט מחצית משופטי בית המשפט העליון סברו שניתן לפתוח את שערי ישראל בפני עשרות אלפי פלסטיניים והיו מוכנים לשלול מהמדינה זכות בסיסית להתמודד עם ניסיון של שיבת פליטים זוחלת באמצעות נישואים פיקטיביים", הוסיף ריבלין וציין, כי "משעשע לראות איך כל אותם אנשים שבשבועות האחרונים תקפו אותי ללא הרף על עצם הרעיונות לשינוי לגיטימי בשיטת הבחירה של השופטים לבית המשפט העליון, היום מרשים לעצמם להשתלח בצורה שלוחת רסן בפסק דין שבג"ץ הוציא מתחת ידו".

יו"ר האיחוד הלאומי, יוזמו ומובילו של חוק גרוניס, חה"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), אומר בעקבות החלטת בג"ץ, כי "נס גלוי אירע אמש בבית המשפט העליון כשברוב מקרי ניצלה מדינת ישראל מאיום הצפה של 2-3 מיליון ערבים מחוץ לגבולותיה".

"אני מיצר על כך שבניגוד לדעת ורצון חברי הקואליציה ורבים באופוזיציה, רוה"מ טרפד פעמיים הצעות חוק שלי הקובעות כי ביהמ"ש העליון אינו רשאי לבטל חוקים שנחקקו ע"י נבחרי העם", טוען כצל'ה, "אין להסתמך על ניסים, וכהמשך לחוק גרוניס שחוקקנו, חוק אשר החל במהפכה שתשים קץ לאקטיביזם השיפוטי = האלימות השיפוטית, יש לאסור לאלתר בחקיקה על ביהמ"ש העליון המייצג מיעוט קטן ומבוטל, לבטל חוקים שחוקקה הכנסת".

תנועת ישראל שלי מברכת על החלטת בג"ץ להגן על חוק האזרחות, אשר לדבריה "שומר את הזכות להיות אזרח ישראלי לאלו הראויים לכך ומונעת אותה מאלו המבקשים לנצל אותה לצורך פרטי במקרה הטוב, ולסיוע לטרור במקרה הרע".

יו"ר התנועה, איילת שקד, אומרת כי "בשנים האחרונות מורגשת הזנחה משמעותית של ערכי היהדות והציונות לטובת הענקת זכויות לכל מי שאינו יהודי או ציוני – למחבלים מלבנון, לפלסטינים מרמאללה ולמהגרי עבודה מאריתריאה".

לדבריה, "יש בהחלטת בג"ץ מאתמול משום ציון דרך לקראת בג"ץ הוגן יותר ומאזן יותר בין ערכי הפרט והכלל".

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל מברך את שופטי העליון על הכרעתם בסוגיית חוק האזרחות. נחי אייל מנכ"ל הפורום אומר כי הכרעת הדין מלמדת כי תם עידן בבית המשפט העליון.

"אם בעבר היה בג"צ כלי בידי השמאל הקיצוני  - עתה הובהר כי קיים רוב המעדיף את טובתם ובטחונם של אזרחי ישראל על פני טובתם של אויבים המבקשים לנצל את הדמוקרטיה הישראלית לרעה", הוסיף אייל.

מפלגת התקווה מברכת גם היא על החלטת בג"ץ בעניין חוק האזרחות ורואה בדחיית העתירה נגד החוק "ניצחון לשכל הישר מול הכוחות האנטי-ציוניים החותרים להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה, כחלק מתהליך שסופו מסוכן מאד לישראל".

התקווה גם מקווה, כי "ההחלטה תהווה צעד ראשון שיתרום לחידוש אמון הציבור בבית המשפט העליון, אמון חיוני, שנשחק כתוצאה מההכשר שנתן בג"ץ לא פעם למעשים פסולים, ובראשם גירוש יהודים מבתיהם בארצם".

משה פייגלין, המתמודד על ראשות הליכוד, מברך גם הוא על ההחלטה, "מגיע לישראל בג"ץ מהעם ולא מהאו"ם. יש להשלים את חוק השימוע בכדי להבטיח את המשך מגמה זו".