"שופטי ביהמ"ש העליון לא לומדים מההיסטוריה"

חה"כ דב חנין (חד"ש) מביע הבוקר (חמישי) דאגה קשה מפסק דין הרוב בפרשת חוק האזרחות, "מבוסס על עמדות קיצוניות מימי המקרתיזם".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ב

"שופטי ביהמ"ש העליון לא לומדים מההיסטוריה"-ערוץ 7
מזהיר. חנין
פלאש 90

חה"כ דב חנין (חד"ש) מביע הבוקר (חמישי) דאגה קשה מפסק דין הרוב בפרשת חוק האזרחות, ואומר כי "חוק האזרחות הינו חוק דרקוני האוסר בצורה גורפת איחוד משפחות לפלסטינים, אפילו כאשר שר הפנים עצמו סבור שיש להתירו מסיבות הומניטאריות. החוק מכניס עקרונות של אפליה לאומית למשפט הישראלי בצורה ישירה וגלויה".

"אצל שופטי הרוב ניתן למצוא ערבוב מדאיג בין טיעונים דמוגראפיים לדחלילים ביטחוניים. השופט גרוניס למשל – לא מסביר מדוע רק איסור גורף על שר הפנים לאפשר איחוד משפחות לפלסטינים בכל מצב – ימנע נחשול של אלפים רבים. חמורה במיוחד טענתו שבני זוג פלסטיניים יהיו מעורבים בטרור, טענה שאיננה נסמכת על בסיס עובדתי כלשהוא", אומר חנין.

לדבריו, "עצוב ששופטי בית המשפט העליון אצלנו מוצאים לנכון לבסס את פסקי דינם על עמדות מיעוט קיצוניות מארה"ב של ימי המקרתיזם".

"שוב אנחנו רואים שאי אפשר לשוב ולהסתמך רק על ביהמ"ש העליון כמגן על זכויות האדם הבסיסיות. אם לא נדע להתייצב בשדה הפוליטי ולשנות אותו, השדה הפוליטי עלול להרוס אותנו", מוסיף חנין.