בחסות הפוטומונטאג'
בחסות הפוטומונטאג' הופצה במייל

סערת הפגנות "קנאי בית שמש" לא מפסיקה להעסיק את תושבי העיר. לאחר שלפני ימים אחדים דיווחו הגורמים הקיצוניים על הפגנת המונים הצפויה ברחובה של עיר וההיערכות לקראתה הייתה רבה, התקיימה ההפגנה אך ללא ההמונים. למרות זאת בפרסומי הסיכום של המארגנים נראו תמונות בהן הרחוב מלא וגדוש בהמון אדם מפגין. איך זה קרה? הדברים מתבררים היום.

במייל שהפיצה קבוצה מתושבי בית שמש הנאבקת בתופעת ה'סיקריקים' שבעיר מוצגות שתי תמונות, האחת מתעדת את ההפגנה והאחרת היא התמונה שהופצה על ידי מארגניה. בדיקה לא מי יודע מה מקצועית של התמונות מלמדת כי הרחוב שהתמלא באנשים התמלא ב"אנשי פוטומונטאג'", ולא מהסוג המתוחכם במיוחד.

יחד עם שתי התמונות ותמונה נוספת מוגדלת למען נוחות הבדיקה כתבו החושפים: "קבוצת הסיקריקים בבית שמש טירטרה את תושבי העיר במשך כמה ימים, בדבר עצרת אלפים בראשות "כל רבני העיר" ו"גדולי התורה". נעשו כל המאמצים שבעולם כדי לגייס את כלל תושבי העיר: כמה סוגי מודעות הופצו בפורמטים שונים, אלפים מכל אחד נתלו בברוטאליות בכל פינת רחוב או נזרקו ברחבי העיר. רמקולים סובבו ברחובות השכונות החל מיום ראשון, כלומר, שלשה ימים קודם ה"עצרת הגדולה". המודעות בישרו על 'חיזוק בענייני השעה' דברי התעוררות לרגל 'הצרות שפוקדות את הדור שלנו', וגם 'חיזוק בעניין פלאפונים שאינם כשרים, אינטרנט וכדומה'".

עוד הם מוסיפים וכותבים כי "תושבי העיר, הבודדים שנותרו בבתיהם, לא ידעו נפשם מרוב בושה, וכי 'מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא'? היושבים בבית - שהיו בטוחים שהם לא יותר מעשרה משתמטים - הרגישו לא נעים שלא להצטרף לכלל תושבי העיר החרדיים. אולם המציאות העגומה אמרה את המילה האחרונה: היא שלחה את המילה שלה באמצעות תמונה. כן, אלו המצלמות שהנציחו את רגעי השיא ב"עצרת ההמונים", ולא היו שם יותר מ-250 איש (כולל עשרות סקרנים אומללים). אם נחשב מתוכם את הרבנים שנאלצו להגיע, נמצא שבצורה יזומה הגיעו לעצרת פחות ממאה איש. לא רע בכלל!".