"מאות עובדי החינוך הדתי ניצלו מפיטורים"

מזכ"ל הסתדרות הפועל מזרחי אומר כי מאות עובדי חינוך בישיבות התיכוניות ואולפנות ניצלו מפיטורים עקב מצב כלכלי קשה של המוסדות.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ב

מזכ"ל הפועל מזרחי, אבי סולימן, כינס לראשונה מאז היבחרו את וועדי העובדים ומנהלי המוסדות ליום עיון באוניברסיטת בר אילן שעסק בתחומי הפעילות של הפועל מזרחי בקרב עובדי ההסתדרות במוסדות החינוך.

בדבריו ציין סולימן כי בימים אלה הם שוקדים על הכנת "הסכם קיבוצי" חדש לכל מוסדות החינוך שיוצג בפני נציגי הארגונים, "אני תקווה כי ההסכם החדש ישפר את תנאי העסקתם ותנאי השכר של אלפי עובדים במוסדות החינוך שלנו, הישיבות התיכוניות והאולפנות. ההסכם ישדרג את מעמדם ואת ביסוסם הכלכלי, דבר שלא נעשה זמן רב".

סולימן סיפר כי בימים אלה, עקב המחאה החברתית והמצב הכלכלי הלא פשוט הוא נמצא בימים אלה במו"מ עם מספר מוסדות שהגיעו לקשיים כלכליים עקב ירידה דרסטית במספר התלמידים הנרשמים, "יש לי דאגה רבה לפיטורי עובדים השייכים להפועל מזרחי. בראייתי, ישנה עדיפות שעובד יעבוד בכל מחיר מאשר יפוטר ויישב בבטלה בביתו. מוסדות חינוך, באו וביקשו לצמצם בעובדים כדי לאזן את תקציבם. אנו עושים מאמץ גדול להשאירם בעבודה ולחליפין למצוא להם פתרונות הולמים".

עוד אמר כי בהפועל מזרחי אין הדרת נשים אלא ההפך, "מרבית העובדים שלנו הן נשים ומרבית יו"ר וועדי העובדים הן נשים וכן מנהלי האגפים. כך שאנו לא מדירים נשים אלא מהדירים נשים". סולימן חילק לנוכחים ספר ממדרשת עין הנצ"יב עם דברי תורה שנכתב על ידי התלמידות במדרשה.

בכנס השתתפו מנכ"ל האוניברסיטה, חיים גליק, ששיבח את שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה לעובדי הפועל מזרחי, פלורה בוטבגה, יו"ר וועד העובדים של בר אילן, ע"ד אביגדור קולה, מנהל האגף לאיגוד מקצועי בהפועל מזרחי וכ-120 מחברי ההסתדרות.