ציפי חוטובלי
ציפי חוטובליצילום: פלאש 90

יו"ר הועדה לקידום מעמד האשה, ח"כ ציפי חוטובלי, מרוצה מאוד מהחלטת בית המשפט העליון מאמש, לדחות את העתירה נגד 'חוק האזרחות'.

בראיון לערוץ 7 אמרה חוטובלי, "בג"ץ נהג בתבונה. כל מדינה דמוקרטית צריכה לייצר מדיניות הגירה".

ח"כ חוטובלי ציינה כי מדינת ישראל לא מונעת מאף אחד להתחתן, "אבל שיתאחדו ברמאללה. בשעה שיש עלינו איומים בטחוניים, אנחנו לא צריכים להוסיף פצצות מתקתקות".

על אנשי השמאל קבעה חוטובלי, "הם צבועים. אותה זהבה גלאון או איש שמאל אחר שאומרים לתת לפלסטינאים מדינה, הם אלו שרוצים לתת לפלסטינאים להכנס למדינת ישראל דרך הדלת האחורית".

ח"כ חוטובלי התייחסה בשיחה גם לעלייתם של חיילי צה"ל השבוע, להר הבית, "אני מברכת את החלטת השר לבטחון פנים. לצערי כמו כל דבר במדינת ישראל שום דבר לא מושג ללא מאבק".

היא סיפרה כי העליה הזו לא התרחשה באופן ספונטני, אלא היא פרי מאמץ שלה ושל חברי כנסת נוספים בועדת הפנים. היא מקווה שזה לא יהיה אירוע יחידני, "הלוואי וזה יהיה פתח להרבה אנשים שיעלו להר הבית, ויבינו שהכותל הוא רק הדרך להגיע אל המקום הקדוש ביותר, ולא המקום המרכזי. עלינו לבסס את ריבונותנו על הר הבית".

בסיומה של השיחה ביקשנו להתעדכן מיו"ר הועדה לקידום מעמד האשה, בנוגע למעונות התמ"ת וההנחות לאמהות, "מהפכת המחשוב הגדולה של התמ"ת כשלה ובענק", ציינה חוטובלי, "הסיבה המרכזית היא, משום שהמשרד החליט להמציא את הגלגל מחדש, למרות שיכל ללכת בעקבות משרד החינוך - שתהליך ההנחה מתחיל מיד עם רישום התינוק".

חוטובלי מקווה שבשנה הבאה, ידע כל הורה מה שיעור ההנחה המגיעה לו, כבר בתחילת שנת הלימודים. "יהיה בסדר - לא לדאוג", סיכמה חוטובלי.