הכלכלן הבכיר ד"ר שלמה מעוז שפוטר מ"אקסלנס נשואה" לאחר דברים שהשמיע בגנות בנק לאומי ("בנק של לבנים") מספר בראיון לערוץ 2 על הימים האחרונים מאז העניק הרצאה אקדמית במכללת ספיר.

"יצאתי ממכללת ספיר ועוד לא הגעתי לצומת אשקלון, אז קיבלתי טלפון מאחד מאנשי ההנהלה שאמר לי 'תתפטר או תפוטר'. הייתי המום ונסער מההודעה הזו".

לאחר שיחת הטלפון, המשיך מעוז בנסיעתו לעבר משרדי הנהלת החברה שבת"א. "אמרתי לחבר ההנהלה שאני רוצה לחשוב על מה שהוא אמר, ובדיעבד ידעתי שהיו כותרות שאני לא ראיתי. יצאתי מהפריפריה ,נסעתי למדינת תל אביב וכולם תקפו אותי בטלפונים".

על הימים האחרונים הוא מספר "בכיתי, ולאו דווקא בגלל שפיטרו אותי. בכיתי דווקא בגלל שאני רואה עוד דור שמפלים אותו לרעה והוא מקופח. אני רואה את האתיופים בקריית מלאכי וזה גרם לי לשבר ולזעזוע. עלו בי דברים לא נעימים. בזיכרון הקולקטיבי שלנו זה עשה לי לא טוב".

"כנראה שבמדינת תל אביב אסור לדבר על סוג מסוים של גזענות", הוסיף מעוז, "לכם היה מאוד קל לדבר על גזענות בקריית מלאכי כי שולחים משם כתב ממדינת תל אביב כדי להוכיח שיש תקלות וגזענות. הפיטורים שלי? כנראה שחששו מתגובת הבנק".

"אין לי שנאה", ביקש מעוז להבהיר לסיכום, "אשתי אשכנזייה והילדים שלי חצי אשכנזים, החברים שלי אשכנזים. זו זכותי לדבר ולהעלות את הדברים הללו".