השר כץ לשר הביטחון: אל תפגע בחיילים

השר כץ לשר הביטחון: מניעת נסיעה חופשית לחיילי צה"ל באוטובוסים מנוגדת למדיניות משרד התחבורה ותפגע בחיילי צה"ל.

בני משה , כ' בטבת תשע"ב

השר כץ לשר הביטחון: אל תפגע בחיילים-ערוץ 7
חיילים בדרך לרכבת
פלאש 90

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ פנה היום (יום ראשון) לשר הביטחון,אהוד ברק בבקשה לאפשר את המשך נסיעות החינם של החיילים בתחבורה הציבורית ולהימנע מהגבלה כל שהיא על נסיעותיהם ברחבי הארץ.

השר כץ פנה לשר הביטחון בעקבות הפרסומים על כוונת משרד הביטחון להפסיק את נסיעות החינם ללובשי המדים, בכל רחבי הארץ ולספק להם החזרי נסיעות, באמצעות הכרטיס החכם.

כץ ציין כי הסדר נסיעות החיילים בתחבורה הציבורית מבורך ויש להמשיכו ואף לעודדו. "ישנה חשיבות לאומית ותחבורתית בשימוש בתחבורה הציבורית על ידי חיילי צה"ל והפסקת ההסדר היא פגיעה ישירה בחיילי צה"ל". אמר כץ

השר מסר כי בניגוד להסדר שהושג ברכבת, לטובת חיילי צה"ל ונוסעי הרכבת בכלל, מניעת נסיעה חופשית לחיילי צה"ל באוטובוסים מנוגדת למדיניות משרד התחבורה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית.

כדי להתמודד עם העומסים הכבדים בימי ראשון בבוקר מעמידים צה"ל ורכבת ישראל מערך אוטובוסים מיוחד, ללא תשלום בין השעות 06:00-09:00 בבוקר, עבור חיילי צה"ל בלבד. אוטובוסים אלה יבטיחו מקום ישיבה לכל חייל וארוחת בוקר קלה שתחולק לחיילים, ללא תשלום. חלק מהאוטובוסים יסעו דרך כביש 6 ומנהרות הכרמל, במטרה לאפשר נסיעה מהירה של האוטובוסים.

בשאר ימי השבוע ובימי ראשון, למעט בשעות 06:00-09:00 בבוקר תמשך נסיעת החיילים בחינם ברכבת ישראל.