ארכיון
ארכיון צילום: פלאש 90

שופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולוק, האריך את מעצרו של בכיר בעדה החרדית, שמואל ירושלמי לובצקי, החשוד בביצוע עבירות כלכליות וארגון ומימון הפרות סדר.

נציגת המדינה אמרה בדיון כי "החשוד מחזיק מספר כוללים ומממן את התלמידים בהם כאשר אנו יודעים ויש לנו את זה בעדויות שאנשי כולל מקבלים כספים, אנשי הכולל הללו שייכים לסיקיריקים". עוד הוסיפה "לא ייתכן דבר כזה שאדם נותן סכום ומפצל אותו, יש כאן הסתרה של מקור הכסף חוץ מזה כשמוסיף לזה את עבירות המיסים ואת כל המימון של אותם כוללים אז אנו רואים שיש כאן ארגון שאנו לקראת החקירה הגלויה שלו. לא רצינו שהחשודים יהיו יותר מדי זמן במעצר ועשינו חקירה סמויה במשך הרבה זמן. מדובר גם בעניינים פליליים וגם בענייני מס".

בהחלטתו כתב השופט, "לאחר שעיינתי בחומר החקירה שוכנעתי כי קיים חשד סביר שהמשיב ביצע את העבירות המיוחסות לו בבקשה. לעניין העילה, יש בשחרורו של המשיב כדי לשבש את החקירה, פחות שוכנעתי לעניין העילה של מסוכנות. לעניין השיבוש, צודק ב"כ המשיב שפרטים רבים של החקירה הודלפו לתקשורת וכן עולה לכאורה שהמקור לפרטים אלו היא משטרת ישראל".

השופט הוסיף כי "למרות האמור, קיים חשש של ממש לשיבוש חקירה ולכן הנני מורה על הארכת מעצרו של המשיב עד ליום 18/1/12 בשעה 14:00".

חוקרי רשות המיסים, בשיתוף בלשי וחוקרי היחידה המרכזית ומרחב ציון, עצרו ביממה האחרונה שישה גברים בחשד לעבירות כלכליות בהיקף של מיליוני שקלים.

השישה, מתוכם חמישה חרדים, חשודים כי הלבינו כספים באמצעות משרד לארגון תרומות שפתחו בשכונת מאה שערים בירושלים.


בין העצורים הבוקר היה עמרם שפירא, עוזרו האישי של הרב טובייה וייס, אב בית הדיו של העדה. בעקבות מעצר עוזרו התבטא הרב וייס בחריפות ואמר "המעצרים הללו מהווים פגיעה אישית בי, אם הם רוצים - שיבואו לעצור אותי".