בנימין נתניהו ושלמה בוחבוט
בנימין נתניהו ושלמה בוחבוטצילום: פלאש 90

ראשי מרכז השלטון המקומי וראשי הרשויות סירבו להענות לפנייתו של ראש הממשלה והחליטו לפתוח מחר בשביתה כללית.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, אמר בתום ההתייעצות כי "לא הגענו לפשרה משום שכל אלו שהפגינו בקיץ האחרון יצטרכו לשלם בריבית אם התכניות האלו של שרי הממשלה וחברי הכנסת יצאו לפועל."

במסגרת השביתה לא יינתנו שירותי רווחה, הפקחים לא יתנו דו"חות, לא תפונה אשפה וגזם מהרחובות, השירותים הווטרינריים לא יעבדו ולא יתקיימו בדיקות למזון הנכנס לערים ייפסקו שירותי הניקיון. משרדי הרשויות יהיו סגורים לקהל ולא ישיבו לפניות טלפוניות, הספריות העירוניות יהיו סגורות.

השיטור העירוני לא יפעל וכן לא ייעשו עבודות אחזקה. חוגים ופעילויות במתנ"סים שמופעלים ע"י הרשויות המקומיות לא יפעלו.  

משרד החינוך הודיע הערב כי מערכת החינוך תפעל מחר ובתוך כך, בחינות הבגרות יתקיימו כסדרן, מוסדות החינוך יאובטחו וגני הילדים נערכו במהלך היום לסיוע הורים מתנדבים במקום הסייעות.

ראשי הרשויות מוחים על סדרה של גזירות שביצעה הממשלה לאחרונה ופגעו בהכנסת הרשויות, בהיקף כולל של כ-3.5 מיליארד וחצי שקל. מרכז השלטון המקומי טוען כי הממשלה פוגעת ברשויות המקומיות בתחומים שונים, בהם הרווחה, החינוך, התרבות, הסעות תלמידים וביטחונם, וציבור הגמלאים.בין השאר ציין השלטון המקומי את הודעתו של שר הפנים אלי ישי כי הוא מקבל את המלצות הוועדה שיזם לצורך בחינה מחודשת של מתן פטור והנחות בתשלומי ארנונה, אשר המליצה על מתן פטורים והנחות לשורה ארוכה של קבוצות באוכלוסייה. ראשי הרשויות זועמים על החלטת הממשלה "להלאים" את כספי התרומות של מפעל הפיס ולהשתמש בהם כדי ליישם את דו"ח טרכטנברג.במרכז השלטון המקומי זועמים גם על ההחלטה לאסור על רשויות מקומיות לקבל תרומות מהמגזר העסקי ועוד.