ח"כ אורלי לוי
ח"כ אורלי לויצילום: פלאש 90

הצעת החוק של ח"כ אורלי לוי אבקסיס לפיה שיחות למוקדי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית תהיינה ללא תשלום וללא תיעוד בפירוט השיחות אושרה היום בוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ציפי חוטובלי כהכנה לקריאה ראשונה.

רשות המיסים הודיעה בדיון כי תכיר בהוצאה שקיבלו עליהן חברת התקשורת, בכך שכל שיחת טלפון למוקד החירום של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תהיה ללא תשלום, כהוצאה מוכרת לצרכי מס. 

"שיחת החינם והידיעה הברורה שהשיחה לא תתועד, ולא תיכלל בפירוט השיחות, יקלו על אלפי נפגעות לנקוט בפעולה הפשוטה כל כך בעיני מי שלא חווה טרור ושליטה – להרים טלפון ולבקש סיוע", אמרה ח"כ אורלי לוי אבקסיס, "טבעי היה שהמדינה תממן את השירות הזה. לא מדובר במיליוני דולרים.

אבל מכיוון שהמדינה איננה מממנת זאת, תודה לחברות התקשורת שהרימו את הכפפה. היום הוא יום ההתרמה הארצי לילדים ונוער בסיכון וזה המקום להזכיר ש-3 ילדים בכל כיתה עברו או יעברו תקיפה מינית. הידיעה שיש להם לאן לפנות וששיחת הטלפון הזו אינה עולה כסף ולא תירשם בשום מקום, יכולה להקל עליהם את הצעד הראשון והקריטי להצלתם מתקיפות חוזרות ולשיקומם".

"הגענו להסכמה עם רשות המיסוי שהיא תראה במימון שיחות אלה הוצאה מוכרת לצרכי מס, וכך חברות התקשורת לא יספגו את מלוא העלויות", אמרה יו"ר הוועדה ציפי חוטובלי, "מדובר במרכזים שקשה להם לגייס כוח אדם. איננו חוששים מהצפת השוק בעקבות החוק. אנו רוצים לעזור לנשים הנפגעות. מטרתנו להביא את החוק גם לקריאה שנייה ושלישית תוך כחודש ימים. הצעת החוק הזו מושיטה יד להצלת חיים".