בנימין נתניהו ושלמה בוחבוט
בנימין נתניהו ושלמה בוחבוטצילום: פלאש 90

בתום פגישה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ועם ראשי מרכז השלטון המקומי, סוכם על סיום מיידי של השביתה.

על פי הסיכום יוקם פורום מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובהשתתפות מנהלי משרד הפנים, הרווחה והשירותים החברתיים, החינוך, הממונה על התקציבים באוצר, ומנכ"ל מרכז השלטון המקומי. פורום זה, ידון וילבן את הסוגיות הנוגעות לשלטון המקומי.

בנוסף, הוחלט כי חלוקת רווחי מפעל הפיס, בין משרד האוצר לבין השלטון המקומי תיוותר כפי שהייתה.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה ונציגות השלטון המקומי, יפעלו במשותף למציאת פתרונות שלא יפגעו במפעל התרומות ברשויות המקומיות, בכפוף לשיקול דעתו של היועץ המשפטי לממשלה.

בנושא הארנונה, יפעל ראש הממשלה לסיכול יוזמות חקיקה בכנסת, המטילות נטל תקציבי על הרשויות המקומיות.

שר הפנים ייבחן בתום 45 יום את השלכות יישום "טבלת מבחן ההכנסה". בנוסף, יקפיא את יתר המלצות ועדת קהת, והן לא יקודמו לחקיקה במשך 45 יום בהם ידון צוות משותף בהמלצות.

בנושא המים סוכם כי שרי הפנים והאוצר יפעלו לפי המלצות ועדת ניסן, לאישור הנחות מטעמים סוציאליים לצרכנים. תביעת ראשי השלטון המקומי להורדת מחירי המים, תידון בפורום המנכ"לים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך הערב על ההסכם ואמר: "אני שמח יחד עם תושבי הערים שהשביתה הסתיימה וכי השירותים יחזרו לפעול כרגיל". נתניהו הוסיף כי "מאז הוקמה הממשלה הנוכחית, היא פעלה לחיזוק השלטון המקומי, והקצתה 13.5 מיליארד שקל לפעילות במגוון תחומים לחיזוק הרשויות המקומיות והיא תמשיך לעשות כך גם בעתיד".