לא חושש. סער
לא חושש. סער פלאש 90

משרד החינוך אישר בימים האחרונים מענק של 22 מיליון שקלים להקמת 14 גני ילדים והוספת 12 כיתות לימוד בגוש עציון.ה

מענק ניתן במסגרת המלצות ועדת טרכטנברג, שהוקמה בעקבות המחאה הציבורית שפקדה את הארץ בקיץ האחרון.

יאיר וולף, ממלא מקום ראש המועצה, מיהר להגיש מיד עם הגשת מסקנות הוועדה את המסמכים והבקשות הנדרשים לקחת חלק מהתקציב שהוקצב למטרת החינוך.

14 הגנים ייפתחו ביישובים הבאים: שניים באלעזר, ארבעה בתקוע, שלושה בהר גילה, שניים בראש צורים, אחד בנוקדים, אחד בכפר אלדד וגן אחד בכרמי צור. עלות הקמת כל גן נאמדת בכמיליון שקלים.

מגוש עציון נמסר כי הקמת גני הילדים יוצא לפועל באופן מידי, זאת במטרה להבטיח שכבר בשנת הלימודים הבאה התשע"ג, יהיו חלופות רבות יותר להורים והילדים יוכלו ללמוד בסמוך ליישוב בו הם גדלים.

הוספת הכיתות בבית הספר בתקוע ייכנס לעבודה תוך שלושה חודשים ויהיה מוכן לפתיחת שנת הלימודים התשע"ד. המענק שנתקבל למען פיתוח מערכת החינוך בגוש עציון מצטרף אל נתוני משרד הפנים משבוע שעבר, שעל פיהם הגדילה המשמעותית ביותר של תושבים בהתנחלויות חלה דווקא בגוש עציון.

יאיר וולף אמר היום, "אני לא בטוח שזאת כוונתם של דפני ליף וחבריה למחאה, אך לשמחתנו ידענו לנצל את המלצות וועדת טרכטנברג לאישור תנופת בניה גוש עציון. דווקא בשל הגידול במספר התושבים בגוש יש להבטיח שגם השירותים והמוסדות התומכים יגדלו בקצב זהה בכדי שאיכות חייהם של התושבים לא תפגע. אני מודה למשרד החינוך על אישור מוסדות החינוך, ומבטיח שנמשיך לבנות ברחבי גוש עציון ללא הפסקה - תם עידן ההקפאות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו