שר החינוך גדעון סער ושר המשפטים יעקב נאמן השתתפו השבוע בטקס הנחת אבן הפינה למבנה הפנימיות של ישיבת ההסדר בעתניאל, בדרום הר חברון.

ראש הישיבה ורב היישוב, הרב ראם הכהן, אמר לערוץ 7 כי השתתפותם של השרים הבכירים היא בעלת אמירה חשובה, "ישיבה היא לא עניין פרטי, היא מקור החיים של העם כולו. לכן טבעי שהממשלה ונציגיה מבינים, שהתורה מחייה את החברה כולה, ישיבה היא לא מנזר".

במהלך הטקס התייחסו השרים לפתיחת חוק טל, לעיון מחדש. הרב ראם, סבור שאין זה הזמן להגביר את הקיטוב בעם, "ברור שאנחנו חושבים שבחור ישיבה צריך להשתתף גם במלחמה, בפרט כשמדובר כעת במלחמת מצווה. אפילו הרב אליישיב בזמנו כתב לרב שילת, בתקופת  מלחמת יום כיפור, שהיום כשרוצים להשמיד אותנו, זו מלחמת מצווה. אבל מצד שני דווקא היום צריכים להגביר את האחדות בעם, צריכים להיות נבונים ולעשות שלום עם כל חלקי הציבור". 

הרב ראם מקווה שבנין הפנימיות יושלם במהרה, "היום אין לנו פנימיות, אלא קראוונים מתפוררים. הישיבה שלנו משרתת את כל החברה הישראלית, יש כאן תלמידים מכל רחבי הארץ. דווקא היום חשוב להרבות בתורה שתהיה מסוגלת להיות קשובה, כי היום כשיש קוטביות שגורמת לזרות ולהסתגרות, צריכים תורה שתהיה קשובה לכולם". 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו