ח"כ דנון: המדירים אתיופים - לכלאיוני קמפינסקי

יו"ר ועדת העלייה והקליטה של הכנסת, ח"כ דני דנון (ליכוד), קיים דיון של ועדת העלייה והקליטה בקרית מלאכי, על רקע אירועי הגזענות האחרונים בעיר.

דנון אמר "אני עומד כאן היום כנציג הכנסת מלא בושה. לא האמנתי שאצטרך לעסוק בנושא הגזענות נגד אחינו יוצאי אתיופיה בכזאת אינטנסיביות". ח"כ שלמה מולה (קדימה) שאמר: "הגזענות נמצאת ברחבי ישראל ולא רק בקרית מלאכי". 

במהלך הסיור סימן דנון את היעד הבא למאבק בגזענות "הפרדת גני ילדים ליוצאי אתיופיה בלבד במבשרת ציון הינה גזענות פושעת שלא תעבור על סדר היום, כל המדירים אתיופים צריכים לשבת מאחורי סורג ובריח - שחור זה רק צבע." אמר דנון.

"בבושה גדולה, אנחנו מחזירים את מדינת ישראל עשרות שנים אחורה ואומרים- אותם עקרונות למאבק באפליית נשים יחולו במאבק בגזענות נגד יוצאי אתיופיה", הדגיש דנון.

עוד סיפר דנון כיחבילת חקיקה רחבה לטיפול בגזענות, נמצאת בתהליכי הכנה סופיים. בין החוקים שעומדים על הפרק: חוק איסור אפליה על רקע ארץ מוצא, חוק שכר שווה ליוצאי אתיופיה, היפוך נטל ההוכחה בנושאי גזענות כלפי יוצאי אתיופיה לעבר הנתבע, והרחבת עקרון ההעדפה המתקנת.

בסיור הוצגו נתונים קשים בנוגע לאפליית יוצאי אתיופיה במקומות העבודה, אשר כוללים כישלון של משרדי הממשלה ביישום החוק לייצוג הולם של יוצאי אתיופיה במגזר הציבורי, נתוני שכר נמוכים בעשרות אחוזים בקרב יוצאי אתיופיה, ואופי תפקדי העסקה בעלי היבטים זוטרים משמעותית משאר האוכלוסייה, "החזון מבחינתי צריך להיות שבפרסומים לפרויקט מגורים ברמת השרון, יוצגו יוצאי אתיופיה- כמו שאר האוכלוסייה" סיכם דנון.