לוכדי ההסתה יצאו הערב לקרב מול המסך

לפני שאתם מתחילים לשלוח אימיילים נזעמים בעקבות ההסתה נגד הימין שתצוץ הערב ב'ארץ נהדרת', תחשבו דקה.

שמעון כהן , כ"ח בטבת תשע"ב

ברור לי שהשורות הבאות צפויות להביא להכתרתי בעיני לא מעטים כעוכר ישראל של ממש, זולל מאחזים ובולע חרדים, ובכל זאת נראה שיש לומר את הדברים:

באלפי בתים בישראל, אלה שמצד ימין של המפה הפוליטית, ישבו הערב (ב') דרוכים ומתוחים יהודים יקרים אוהבי הארץ העם והתורה וחוץ מלהעלות את הרייטינג של ערוץ 2 יעסקו גם במלאכת הקודש של חיפוש ואיתור כל בדל ושבב שנאת דתיים, חרדים, מתנחלים, אנסטסיה מיכאלים או כצל'ים.

יקירנו ישבו אל מול המסך המרצד וימתינו בדריכות לאות פתיחת העונה התשיעית של 'ארץ נהדרת'. מיד לאחר מכן יפתחו בניתוח של כל מהלך ויתפלפלו סביב כל משפט שיאמר אייל קיציס או אי מי מדמויות הפאנל שבאולפן. יחד יתמקחו בינם לבין עצמם אם כשאלי פיניש מצמץ בעין הימנית ולא בשמאלית הוא באמת התכוון להביע תקווה שהימין ילך כמו עיזה עיוורת אל התהום או שסתם נחת לו זבוב ליד העין.

ומיד לאחר שיגיעו למסקנות נחרצות, ייעלבו יקירינו מימין כדבעי, יחושו שכבודם וכבוד ארץ ישראל נרמס עד עפר וימהרו לשגר את המייל המיוחל להנהלת הערוץ השני באמונה צרופה שזהו אכן המייל שיגאל את ישראל מצורריו וממבקשי רעתו.

ואם במקרה תחלוף לה אחת התכניות ולא יימצא בה ניחוח של חיבת ערבים, שנאת נתניהו וכיוצא באלו הרי שלמחרת יעוטו יקירנו אל האינטרנט וישוב לראות את התכנית מראשיתה בדקדקנות מוגברת. יעצרו כל פריים, ינתחוהו לנתחיו וליתר ביטחון יאמצו לחיקם חבר טלפוני בוגר 'מעלה' שיוכל לספר להם מה הכוונות הנסתרות מאחורי כל זווית צילום, ואז יגיע סוף סוף המייל המיוחל.

בקיצור חברים, חאלס. תהיו קלילים. מילא שאומרים על הימין שבינו לבין הומור אין שום קשר, אבל להתבכיין? לקטר? להתלונן? ולהמשיך לראות בדבקות קנאית?

אני יודע שעיון קצרצר יוכל להעלות מנבכי הגוגל גם הזדעזעויות שלי עצמי ממספר מערכונים קטלניים במיוחד, ובכל זאת אני מרשה לעצמי להעיר: חברים, קחו את העניין בקלות. אם לא קרה משהו מסעיר במיוחד התכנית הזו ממש לא צריכה את הסיוע היחצ"ני שלכם. הם מסתדרים לבד עם שלוש מאות אחוזי הרייטינג שלהם.

ואם ממש בוער לכם, תתחילו לקום מכורסאות המדוכאים והממורמרים וחזקו את החלופות. נכון, בינתיים אין הרבה, אבל תנו גב וגיבוי לחבורת 'אנדרדוס' ולחבורת 'לאטמה' (שאגב, לא ראיתי את השמאל הקיצוני נזעק מזועזע כשלאטמה העלו סרטון מופת ובו מגבית IQ למען זהבה גלאון, יוסי ביילין ויריב אופנהיימר. הם קיבלו את הדברים בשתיקה. אני חושש לחשוב איך הייתה נראית התגובה בגבעותינו אם מערכון היה מופנה ימינה).

לסיכום: חאלס בכיינות, צאו לעבודה ולכו להצחיק את עצמכם ואת העולם. יש גם לימין חיוכים משלו. אם בשעתו טבע (ח"כ) אורי אורבך את הסיסמא 'הטובים לתקשורת', נראה שבהחלט הגיעה העת לומר: 'הטובים לסאטירה'.