"זעזוע בעקבות דברי המופתי - גם באירופה"

מנהל "מבט לתקשורת הפלשתינית", שחשף את דברי המופתי ואחמד טיבי, הוזמן לשבוע הבא לשאת דברים בחמישה פרלמנטים באירופה.

בני טוקר , כ"ט בטבת תשע"ב

משפחה ערבית בלוד
משפחה ערבית בלוד
פלאש 90
 

היועץ המשפטי לממשלה הורה לפתוח בחקירה פלילית בעקבות דברי המופתי של ירושלים, השייח' מוחמד חוסיין, שפורסמו שלשום, הקוראים להרג יהודים.

איתמר מרכוס, העומד בראש ארגון "מבט לתקשורת הפלסטינית", אשר חשף את דברי המופתי ומוקדם יותר את דבריו הקשים, של ח"כ אחמד טיבי בשבח השהידים, אומר לערוץ 7 כי הם שמחים לחשוף את האמת על הרשות הפלשתינית, "14 שנה שאנחנו מקליטים את הכל מהתקשורת הפלשתינית, ומתרגמים את זה מערבית לאנגלית ועברית. בצד השני לא מבינים שיש מי שמאזין להם, הם הרי לא היו מעיזים לומר את הדברים באנגלית. את החומרים אנחנו שולחים למשרדי הממשלה, לחברי פרלמנט בכל העולם, ולתקשורת הישראלית".

מרכוס מציין, כי הם עובדים בצמוד למשרדי הממשלה ומייעצים למשרד ראש הממשלה בנושאים שקשורים להסתה, "הסיפור על אחמד טיבי התפרסם בתוך שעות, היו לנו 38 אלף צפיות. הסיפור עם המופתי התפרסם אחרי שבוע. יש גם סיפורים שבכלל לא מתפרסמים. לדוגמא היה בזמנו את הסיפור שעורר סערה בכל העולם, הקמת הכיכר ברמאללה על שם המחבלת, אבל כמה חודשים אחר כך חשפנו שבקיץ הקימו מחנות לבני נוער ערבים, על שמה של אותה מחבלת, הסיפור הזה משום מה, לא זכה לחשיפה".

לדבריו, יש לארגון צוות של שמונה מתורגמנים שיושבים ומאזינים לכל החומרים, "אנחנו גם קוראים מדי יום שלושה עיתונים. את הדברים שהם אומרים בערבית הם הרי לא יעיזו לומר באנגלית אז אנחנו מתרגמים את הכל".

מרכוס מציין בסיפוק, כי אפילו מדינות באירופה החלו להיחשף לחומרים שלהם, והם מתחילים להבין שהרשות הפלשתינית בעצם משדרת מסרים סותרים, "בשבוע הבא תהיה לי הרצאה בפרלמנט האיטלקי וההולנדי, למחרת בפרלמנט השוודי ואחר כך בקנדה. אנחנו מציגים להם את חומרי ההסתה של הרשות וגם הופענו בועדת החוץ של דנמרק. הם תמיד מופתעים מחדש מהחומרים שחושפים את דו הפרצופיות של הרשות הפלשתינית, הם מבינים שכל ההודעות שלהם על רצון בדו קיום איתנו, זה דמיון".

מרכוס יודע שהפלשתינים כועסים מאוד על פעילות המרכז, "הם מדברים עלינו בטלוויזיה, שידורים שלמים עם ביקורת עלינו. אני משוכנע שגם אחמד טיבי כועס עלי. הם פנו אלי שאשלח להם את הסרט שלחתי להם והם נתנו תגובה שקרית, כולם מבינים שטיבי שיבח את השהידים המחבלים".