התשלום לחוף הנפרד בטבריה – מנוגד לחוק

בדיון בועדת הפנים התברר: עיריית טבריה גובה דמי כניסה לחוף הנפרד שלא כדין. הח"כים אזולאי ומקלב מבטיחים לפעול להסדרת הנושא.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ב

התשלום לחוף הנפרד בטבריה – מנוגד לחוק-ערוץ 7
טבריה
קובי פינקלר

החורף אמנם עדיין כאן והקיץ נראה די רחוק, אך בכנסת חושבים כבר קדימה ובועדת הפנים והגנת הסביבה התקיים היום (ג') דיון בשתי בקשות דחופות של חברי הכנסת דוד אזולאי ואורי מקלב לדיון מהיר בנושא חוף הרחצה הנפרד בטבריה. את הדיון ניהל ח"כ זאב בילסקי.

בפתח הדיון, אמר ח"כ אזולאי כי מסתבר שעירית טבריה גובה דמי כניסה בשיעור של 15 ₪ למבוגר ו- 10 ₪ לילד וכי עבור משפחות מסוימות מדובר בהוצאה גדולה מאד. בתכתובת עם ראש העיר, מציין ראש העיר כי הגבייה מתבצעת על פי חוק עזר ישן וכי הגבייה מתושבי חוץ אף גבוהה מהגבייה מתושבי העיר.

ח"כ מקלב ציין כי בטבריה ציבור חרדי גדול אשר נדרש עבורו חוף נפרד. הוא הוסיף ואמר כי אין הצדקה לשעות הסגירה המוקדמות של החוף (17:00 במקום 19:00) וכי קיימות בעיות בטיחות קשות בגישה לחוף, שכן כביש 90 העובר בסמוך לחוף מסכן את החוצים את הכביש ממגרשי החניה ובצידי הכביש קיימת מדרכה צרה מאד שאינה מאפשרת הליכה קבוצתית. מקלב הוסיף וציין כי התיירות החרדית מזינה את העסקים בטבריה ולכן ראוי שהעירייה תתחשב בכך כשהיא קובעת את אופן ניהול החוף הנפרד.

עאטף חיראלדין, מנהל תחום אתרי רחצה ארצי במשרד הפנים, אמר כי החוק הקיים אינו מאפשר גבייה דמי כניסה לחוף אלא באישור מיוחד של משרד הפנים. הוא הוסיף וסיפר כי דברים אלו נאמרו לנציגי עיריית טבריה ואולם עד כה לא הוגשה בקשה לגביית דמי כניסה. משמעות הדבר היא שעיריית טבריה גובה את דמי הכניסה בחוף הנפרד שלא כדין.

אשר אמסלם, מנהל החוף הנפרד בטבריה, אמר בתגובה לדברים כי העירייה מספקת לחוף שירותים רבים: חדרי שירותים ורחצה, שולחנות, כיסאות ומדשאות, וכי לשירותים אלו עלויות גבוהות. הוא הסביר כי החוף נסגר בחורף מוקדם שכן אין ביקוש גבוה לחופים בעונת החורף.

בתום הדיון נקבע כי העירייה תבחן במהלך שש השבועות הקרובים את אופן ניהול החוף ואת בעיות הבטיחות בגישה לחוף. העירייה תפנה אל משרד הפנים ותסדיר את הגביה על פי החוק. העירייה תפנה אל משרד התחבורה בבקשה לסייע לה בהסדרת גישה טובה יותר לחוף, צמוד לכביש 90. העירייה תפעל לשיפור המצב הקיים עבור תושבי העיר.