מצנן. אטיאס
מצנן. אטיאס פלאש 90

שר השיכון, אריאל אטיאס, כינס לפני הצהריים מסיבת עיתונאים במהלכה הציג את הקריטריונים לזכאות לדיור בר השגה, ואף השיב לטענותיהם של המתנגדים.

אטיאס ציין, כי במסגרת הקריטריונים החדשים לא תינתן עדיפות למשפחות שלהן יותר משלושה ילדים. "השינוי המרכזי הוא שביטלנו את הקריטריון של משפחות עם יותר משלושה ילדים, והוספנו את הקריטריון של השירות הצבאי".

בנוסף הסביר אטיאס את השמטת הקריטריון של מיצוי כושר השתכרות, וציין כי הכנסת הקרטריון משמעותה היתה השלכתם לרחוב של שליש מחסרי הדיור במדינת ישראל, "לא יתכן לפגוע באאלו שגורלם לא שפר עליהם ואין להם עבודה".

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, מסר בתגובה כי "השר אטיאס שכח כבר מזמן שהוא שר השיכון של כל מדינת ישראל ולא רק של חלקים ממנה.  אטיאס רחוק מאוד מהדימוי הממלכתי שמנסה לייצר לעצמו בעזרת שליטה ומניפולציה בנתונים. השר מנפנף בקריטריון השירות הצבאי שהכניס, אך למעשה מנסה להתל בציבור בשעה שמעניק משקל גבוה בהרבה למס׳ הילדים ולמס׳ שנות הנישואים שמוטים בצורה מובהקת כנגד רוב אזרחי מדינת ישראל".

שמולי הוסיף, כי " שתיקתו של ראש הממשלה בשעה שפוגעים בציבור רועמת ולכן אנו מצפים משאר השותפות הקואליציוניות, ובראשן ישראל ביתנו ועצמאות להתערב מיד ולמנוע את ניסיון המחטף הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו