"זמן למחיאות כפיים". חוטובלי
"זמן למחיאות כפיים". חוטובלי פלאש 90

הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות חברת הכנסת ציפי חוטובלי אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חוטובלי ולפיה תוארך תקופת ההתיישנות לתביעה בגין הטרדה מינית משלוש לשבע שנים.

יצוין כי משרד המשפטים הסיר את התנגדותו להארכה לשבע שנים, לאחר שמציעת החוק, ח"כ ציפי חוטובלי שוחחה עם שר המשפטים יעקב נאמן.

"הסברתי לשר המשפטים את ההיגיון מאחורי הצעת החוק", אמרה יו"ר הוועדה ציפי חוטובלי, "תביעות אזרחיות לא יכולות להיות במדרג גבוה יותר מבחינת תקופת ההתיישנות מהטרדה מינית. אם אפשר לתבוע נזיקין בשל רכוש במשך 7 שנים, אין סיבה שאי אפשר יהיה לתבוע על הטרדה מינית במשך אותה תקופה. שר המשפטים הסכים עם ההיגיון החקיקתי, ומעבר לכך, השתכנע שבמיוחד במקרים של הטרדה מינית, חשוב לתת טווח זמן לנשים שעוברות הטרדה על מנת על מנת לעבד את האירוע ולהבין שזה קרה שלא באשמתן, ולא להתעסק בשלב הראשון בהליכים משפטים. האישה מסוגלת לכך רק כשכבר יש נקיות דעת, אז היא מתפנה נפשית להגיש תביעה. החוק הזה יסייע למאות נשים, שחוק ההתיישנות הגביל אותן לשלוש שנים והוא זה שהפריד בינן לצדק. לצערי החוק הזה מטפל רק בנשים שכבר נגרם להן נזק. צריך להשקיע את מירב החשיבה לפעולות שימנעו הטרדות. ההסכמה עם משרד המשפטים ואישור החוק בנוסחו המקורי מוכיחים שאסור להתייאש מכוחו של המחוקק. לפעמים חברי כנסת מרגישים שהם נאלצים להיות אומרי הן למדיניות ממשלתית והם חייבים להתפשר. החוק הזה מוכיח שאפשר להגיע להישגים שלמים".

"תמשיכי להתעקש", אמרה מיכל רוזין, מנכ"ל איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית, "אם היה מותר למחוא כפיים בכנסת, זה היה הזמן".