שריפה בית הכנסת
שריפה בית הכנסת יגאל נחמן ברודצקי

מתפללי בית הכנסת בחריש שבצפון הופתעו הבוקר (שבת) לגלות כוחות כיבוי רבים שמנסים להשתלט על שריפה שפרצה בבית הכנסת.

במקום נשרפו ספר תורה, זוגות תפילין וספריית קודש גדולה של ישיבה וכולל שהתקיימו במקום. אחד מגורמי הכיבוי מסר למתפללים כי החשד הוא כרגע להצתה מאחר ובמקום לא הודלקו נרות שבת ולא התגלתה תקלת חשמל.

תושב נוסף סיפר הערב (מוצאי שבת) לערוץ 7 כי המציאות בחריש היום מורכבת על רקע השתלבותם של משפחות פשע ערביות המתגוררות באזור, "המשפחות האלה מארחות אנשי פשע רבים, מקיימות מסיבות סמים וחגיגות לתוך הלילה תוך הפרת הסדר. על המשטרה לטפל בהקדם בתופעה".

ערבים הציתו לפני למעלה מחודש את בית כנסת 'אלגריבה' הנמצא בשכונת אג"ש- בעיר העתיקה ברמלה. הבניין בין שתי קומות. הקומה השנייה נשרפה כליל כולל הציוד הרב שהיה בה והקומה הראשונה בה נמצא בית הכנסת ניזוקה, מערכת החשמל נשרפה ולדברי אנשי הגרעין התורני אילולא פעולות הכיבוי של כוחות כב"א גם הקומה הראשונה היתה נשרפת לחלוטין.

אלמונים פרצו לפני כשבועיים לבית הכנסת במושב הדתי חמד הסמוך לאור יהודה השייך למועצה אזורית עמק לוד. מתפללי בית הכנסת הגיעו בבוקר לתפילת שחרית והוכו בהלם. ארון הקודש נפרץ, ספרי התורה הוצאו מארון הקודש, נזרקו על הריצפה וכוסו בבוץ עם עקבות של נעלים על הקלף הטהור.

הפורצים עקרו את פלטת הכסף מספרי התורה בספרדיים, גנבו את הרימונים העשויים מכסף טהור ושדדו את קופות הצדקה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו