אריאל אטיאס
אריאל אטיאס פלאש 90

שר השיכון, אריאל אטיאס, הגן היום מעל בימת הכנסת על הקריטריונים החדשים לזכאות לדיור בר השגה, זאת במסגרת תשובות להצעות אי אמון שהגישו בנושא זה סיעות האופוזיציה.

הצעות אי האמון, אותן הגישו כל סיעות האופוזיציה מלבד האיחוד הלאומי, עוסקות ב"פגיעתה של ממשלת נתניהו בזכות הבסיסית של מעמד הביניים לדיור בכלל ולדיור בר השגה בפרט".

מעל במת הכנסת טען השר אטיאס בתגובה להאשמות שהוטחו בו, כי רק תנועתו דאגה לאזרחי ישראל כולם, ללא הבדל בין שכבות סוציו אקונומיות וקבוצות אוכלוסיה שונות.

"אנחנו נאבקנו להוריד את מחיר הקרקע ב-50 אחוז. אנחנו נאבקנו לטובת הזוגות הצעירים. מה שעמד לנגד עינינו זה להביא לכך שהרובד הכי רחב בישראל ייהנה מהקריטריונים", אמר איטאס.

"אני מייצג את תנועת ש"ס ותנועת ש"ס מייצגת את כל פלחי החברה ולא סקטור מסוים. ש"ס היחידה דואגת לשכבות החלשות והיא מוכנה לשלם על זה מחיר", הוסיף השר.

הבוקר אישרה מועצת מקרקעי ישראל את הקריטריונים לזכאות לדיור בר השגה שהביא בפניה שר השיכון אריאל אטיאס, זאת לאחר שעברו "מקצה שיפורים" לאור בקשותיו של ראש הממשלה.

בין השאר קובעים הקריטריונים החדשים עדיפות מוגברת ליוצאי צבא (עדיפות שהוגדלה בלחץ ראש הממשלה) ועדיפות משמעותית על פי ותק שנות הנישואין (אשר משקלה הופחת על פי דרישת נתניהו).

בניגוד להמלצות ועדת טרכטנברג הקריטריונים אינם כוללים דרישה ל"מיצוי כושר ההשתכרות", אשר היתה מקשה על זוגות חרדים ליהנות המהטבה זו, דרישה אותה הובילה תנועת ישראל ביתנו אך השר אטיאס מנע את אישורה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו