בכרי בבית המשפט
בכרי בבית המשפטפלאש 90

לוחמי ג'נין ומשפחות שכולות, הפגינו אמש (שני) מול תיאטרון צוותא בתל אביב נגד השחקן והבמאי מוחמד בכרי, שכיכב בהצגה "בית ברנרדה אלבה" שמפיקה האקדמיה לאמנויות המופע.עו"ד ישראל כספי, מלוחמי ג'נין שהשתתף בהפגנה, אומר לערוץ 7 כי אסור לתת למי שמעליל על לוחמי צה"ל וחללי צה"ל שהם רוצחים, פושעי מלחמה ונאצים לעלות על הבמות בישראל, כלשונו. "לא ייתכן שמוסד תרבותי ידוע בישראל, ייתן במה לשחקן שחצה את הקווים ופעל נגד מדינת ישראל, צה"ל, לוחמי צה"ל ומשפחות שכולות"."מי שבגד במדינת ישראל", הוא אומר, "לא ראוי לעמוד על במה במדינת ישראל. את הסרט ג'נין ג'נין עשה בכרי יחד עם מחבלים בשליחות ובמימון האויב. זה סרט שמטיל רפש על הלוחמים ומציג אותנו כפושעי מלחמה, מטרתו של הסרט ג'נין ג'נין הייתה לקעקע את הלגיטימיות של מדינת ישראל ולהציג אותנו כמדינה ברברית".כספי מיצר על כך שגם היום ממשיכים להקרין את סרטו של בכרי אפילו במוסדות אקדמיה, "לצערנו הבג"ץ התיר להקרין את הסרט, למרות שהסרט פוגע בביטחון המדינה ועד כה נרצחו תשעה ישראלים בגלל הסרט הזה, כך לפחות על פי טענות המרצחים. לצערנו הסרט הוקרן באונ' תל אביב והשנה באונ' העברית. אין מקום לכך שמוסד אקדמאי יתיר להקרין את הסרט. בכרי מפיץ את הסרט בחו"ל ופוגע במדינת ישראל".לדבריו, גם מנהל תיאטרון צוותא, הסכים שאסור להקרין את הסרט ג'נין ג'נין, "גם לנו כאנשים תרבותיים לא קל להפגין מול מוסד תרבותי. אבל יש קו שחור שלא חוצים - בכרי יורק על החברה שבתוכה הוא חי, ולאדם כזה אסור לעלות על במות בישראל".כספי סיפר כי "מנהל צוותא אמר לנו, שהסרט לא ראוי אבל התקשה לקבל את הדרישה שלנו למנוע ממנו לעלות על הבמה. לדעתנו כמו שלא יתנו למכחיש שואה לעלות על במה בישראל, כך אסור לתת לבכרי שחצה את הקווים והעמיד את עצמו מחוץ למחנה לעלות על הבמות אצלנו".

"לצערנו בג"צ התיר להקרין את הסרט המתועב הזה, מתוך היתממות, ותוך מתן  העדפה חמורה בעינינו, של חופש השיסוי השקר והעלילה, עלילת דם ממש, על חשבון ביטחון המדינה ותושביה,  אני רוצה להזכיר שהבאנו חוות דעת קשות ביותר של שר הבטחון דאז, של היועץ לעניני טרור, של הרמטכ"ל לשעבר דן שומרון, של אנשי שב"כ בכירים, שאמרו שהסרט הזה יביא לשפיכות דמים,  והוא אכן הביא לשפיכות דמים, ושני אחייניו של מוחמד בכרי יושבים על רצח, על סיוע למחבל שביצע את הפיגוע בצומת מירון,  9 ישראלים נרצחו בגלל הסרט הזה, בגלל מוחמד בכרי, כך הם התראינו שהסרט הזה, המראות שבכרי בן משפחתם הראה להם, הביאו אותם לכך.  את בג"צ זה לא עניין, בג"צ אטם את אוזניו לשמוע  ולראות, והכשיר את הסרט".

את דבריו חותם עו"ד כספי ואומר: "לסיום אני מבקש להודות מאד לארגון אם תרצו, שיזם וארגן את ההפגנה אתמול נגד צוותא. לצערנו זהו הגוף היחיד במדינת ישראל שעומד לימיננו שמסייע לנו, שפועל לעורר את הנושא הזה ולתמוך בנו, ואנחנו מאד מאד מעריכים ומודים לגוף ולארגון הזה ולחברה הצעירים שבאו והיו שם אתנו אתמול עשרות חברה צעירים, שבאן והפגינו והביעו  את המסר ואת הרוח שאנחנו מעלים, שלפיהם  אי אפשר לכופף את הראש, אי אפשר להשלים,  וצריך לבוא חשבון עם האדם הזה, עם מוחמד בכרי, שכך עולל לנו ולצה"ל".