חיילים בשטח
חיילים בשטחצילום: פלאש 90

בפיקוד המרכז עדין מתחקרים את האירוע החמור הלילה במהלכו נשכח חייל צה"ל מחטיבת שיריון 188, בלב הכפר הפלסטיני בודרוס, שליד רמאללה.

בצה"ל דוחים את הדיווחים בכלי התקשורת לפיהם פלסטינים תושבי הכפר סייעו לצה"ל לחלץ את החייל.

מהתחקיר שהתבצע באוגדת איו"ש במהלך היום עולה כי הכוח שפעל באזור הותקף באבנים וניהל מרדף אחר החשודים במעשה. מאוחר יותר מסיבה לא ברורה השאיר הכוח את הקשר באחד הצמתים בכפר ועזב את המקום.

על פי התחקיר, החייל שחשש לגורלו לאחר שהתגלה לפלסטינים במקום סירב לקבל מהם עזרה ותוך מספר דקות הגיע למקום רכב צבאי ואסף אותו.

בצה"ל חוששים ומזהירים מפני גל חטיפות שמתכננים ארגוני הטרור ביהודה ושומרון. גורמי מודיעין ציינו כי לאחר עסקת שליט עלתה המוטיבציה בקרב הארגונים השונים להוציא לפועל פיגוע חטיפה בנסיון לשחרר מחבלים נוספים מהכלא הישראלי. קצין בכיר בפיקוד מרכז התבטא לאחרונה בתדרוך לכתבים הצבאיים וציין כי במקרה של חטיפה ייעשה הכל למניעת הוצאת החטוף משטחי יו"ש - דבר שיכול לסבך, כלשונו, את הסיכוי לסיים את הפרשה בצורה סבירה.

לפני כשבועיים הותר לפרסום כי צה"ל והשב"כ עצרו עשרה מחבלים של הג'יהאד האיסלאמי בגזרת ג'נין. המחבלים היו בקשר עם גורמי טרור בסוריה, ותכננו לבצע חטיפות, פיגועים נגד חיילי צה"ל וירי לעבר התנחלויות. החקירה בנושא עדיין נמשכת.

בנוסף, נמצאו ברשות הפעילים אמצעי לחימה שונים, ביניהם רובה קלצ'ניקוב וכדורים. כמו כן, נמצא כסף אותו קיבלו מהמפקדה הסורית כדי לקנות ולייצר נשק.