חמש שנים אחרי רצח תאיר ראדה בקצרין, פרסמה אתמול נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה את היקף הפיצויים כ-1.5 מיליון שקלים לה יזכו הוריה של תאיר, מהרשויות השונות שכשלו בשמירה על בטחונה.

אימה של תאיר ז"ל, אילנה, אומרת בראיון מיוחד לערוץ 7 כי שום סכום לא יפצה אותם על האובדן. "אתה שולח ילד לבית ספר, מפקיד את היקר מכל, כשאתה בעצם לא יודע מה קורה בין כותלי בית הספר".

אילנה ראדה, שכיהנה במשך שנים כנציגת ועד ההורים של בית הספר בקצרין, טוענת כי היא התריעה במשך שנים על ליקויים, אך דבר לא נעשה. "העסיקו שם מורה שסולקה מכמה בתי ספר על אלימות מילולית, העסיקו עובדים שלא כחוק. במקרה של תאיר, אותו רומן זדורוב לא קיבל אישור לעבוד במקום ולא היה תחת השגחה".

אמה של תאיר טוענת שהרצח עד היום לא באמת פוענח. "אני לא שוללת את האפשרות שזדורוב היה שותף, אבל אני מעריכה שמי שרצחה אותה, הייתה אחת החברות שלה. הדברים לצערי לא נבדקו בצורה יסודית, הנערות לא נחקרו כמו שצריך בשל גילם. שמוליק בעלי דווקא כן משוכנע שזדורוב הוא הרוצח, אני לא".

אילנה ראדה אומרת שמעציב אותה מאוד, שדווקא בבית הספר לא שומרים איתה על קשר, "היום יש שם מנהלת חדשה שדווקא מקדישה מדי שנה, יום עיון לזכרה של תאיר. אבל לצערי המורה של תאיר, לא שמרה איתנו על קשר. אף אחת מהחברות של תאיר לא שמר על קשר, לא החברות ולא ההורים שלהם, זו נקודה שחורה כואבת מאוד".

אילנה ראדה טוענת שיופייה החיצוני של העיר קצרין מטעה. "קשה לי לגור כאן מול אטימות של אנשים. אנשים פוחדים לדבר. יש כאן מישהו ששולט בעיר ולא נותן לדברים לצאת החוצה. אבל מצד שני יש גם האנשים הטובים שממשיכים לתמוך".