שביתה במשק החל מיום ד'

נשיאת ביה"ד לעבודה קיבלה דרישת ההסתדרות להסיר את הצו שמנע ממנה לשבות בענין סוגיית עובדי הקבלן.

בני משה , י' בשבט תשע"ב

שביתה במשק החל מיום ד'-ערוץ 7
מכריז על סכסוך עבודה. עיני.
פלאש 90
נשיאת בית הדין לעבודה הודיעה הלילה (ו') כי היא מקבלת את דרישת ההסתדרות והסירה את צו המניעה הזמני שמנע ממנה לפתוח בשביתה.

אם לא תהיה התקדמות במו"מ, המשק הישראלי יושבת, שדות התעופה, הנמלים והשלטון המקומי לא יעבדו. כמו כן, מרבית הגופים ישבתו גם הם או יעבדו במתכונת שבת. עם זאת, החינוך המיוחד והסעות התלמידים במועצות האזוריות יעבדו כרגיל.

"המדיניות הכלכלית שההסתדרות נאבקת לשינויה סבה על תנאי עבודה וזכויות של עובדים וככזו היא מעורבת ולגיטימית בעלת היבט כלכלי שאין לבטלו", כתבה נשיאת בית הדין, השופטת נילי ארד.

השביתה לא תכלול את מערכת הביטחון, בתי החולים יעבדו במתכונת שבת, שירותי כיבוי האש, מד"א, לשכות בריאות ותחנות לבריאות המשפחה יעבדו במתכונת חירום וחינוך בבתי ספר יפעל כרגיל.
 
יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר בתגובה: "אנחנו מקווים שתחת איום השביתה, האוצר והמעסיקים ייכנסו למשא וממתו רציני ושסוף סוף נוכל למצוא פתרונות ראויים לבעיית עובדי הקבלן".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "לצערנו ההסתדרות משתמשת - ולא בפעם הראשונה - בכלי השביתה בצורה צינית מתוך אינטרסים לא עניינים, על חשבון פגיעה באזרחים ובמשק. המדינה והמעסיקים ימשיכו להוביל מהלך מהותי וריאלי לשיפור תנאי עובדי הקבלן ומיקור החוץ ועל כן אין עילה לשיבתה"