האם "האח הגדול" ישלם על חילול התנ"ך?

בית המשפט המחוזי בירושלים ידון ביום שני בתביעתם של יעקב ארז ממושב שדה תרומות ויוחנן ירון מירושלים נגד התוכנית "האח הגדול".

ניר הר זהב , י"א בשבט תשע"ב

אלילי הרייטינג. האח הגדול.
אלילי הרייטינג. האח הגדול.
פלאש 90

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, גילה כנפי-שטייניץ, תקיים בשבוע הבא (שני) דיון מוקדם בתביעה שהגישו שני אזרחים שלדבריהם נפגעו מחילול התנ"ך שנעשה בתוכנית הריאליטי "האח הגדול" על ידי הדיירת פרידה הכט.

התביעה מתייחסת לפרק ששודר בסוף שנת 2010 כאשר הדיירת פרידה הכט "החליטה לגרום לפרובוקציה מכוונת כלפי דייר אחר, יורם, שהוצג על 'תקן' מתנחל דתי, על ידי כך שהכניסה את התנ"ך - או עשתה עצמה מכניסה אותו - לשירותים, זאת, על אף הפצרות ובקשות של דיירים אחרים, שאינם דתיים, שלא לעשות כן".

ארז וירון מאשימים את שידורי קשת וקופרמן הפקות בכך ש"חילול התנ"ך נעשה בעידודן אם לא בשידולן, כדי לגרוף אחוזי צפייה גבוהים בפרובוקציה זו. שכן, לא רק שהן לא מנעו את המעשה מפרידה אלא הן הבליטו אותו בעריכה, בשידורים ובפרסומים באתרי אינטרנט, במכשירים סלולריים ובערוצי תקשורת שונים".

לדבריהם הם נפגעו באופן קשה מן "החילול הבוטה, חוסר הכבוד והביזוי הקיצוני לתנ"ך במסגרת התוכנית". הם תובעים את שידורי קשת וקופרמן הפקות על ש"באופן ציני מנצלות ומפרסמות ברבים את הפרובוקציה לעשיית רווחים לעצמן, תוך פגיעה חמורה בציבור שלם".

"התנ"ך הוא הספר המקודש ביותר בדת היהודית וקריאתו בשירותים, וקשירת הקריאה להפרשות הגוף, פוגעת ומבזה את האמונה ורגשות הדת ויש בה חילול הקודש", נאמר בתובענה.