ועדת בטחון: מודאגים מהקיצוץ בתקציב הבטחון

ועדת החוץ והביטחון הביעה היום דאגה עמוקה מהאפשרות שפעילות צה"ל במהלך השנה תפגע בשל אילוצי תקציב.

ישי קרוב , י"ב בשבט תשע"ב

ועדת בטחון: מודאגים מהקיצוץ בתקציב הבטחון-ערוץ 7
מאיר שטרית
צילום: פלאש 90
ועדת החוץ והביטחון ונציגים מוועדת הכספים קיבלו היום (ראשון) מסגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נווה, ומקצינים בכירים נוספים, סקירה מקיפה על הערכות צה"ל לשנה הקרובה בהיבטי תקציב.

ישיבת הועדה התקיימה נוכח החלטת הממשלה שלא לאשר למערכת הביטחון תוספת של שבעה מיליארד שקל אלא להסתפק בתוספת של כשלושה מיליארד שקל בלבד וזאת למול אתגרי הביטחון המשמעותיים שהתפתחו לאחרונה בזירה.

חברי הוועדה והעומד בראש הישבה, ח"כ מאיר שיטרית (קדימה) הביעו דאגה עמוקה מהנתונים שהציגו נציגי צה"ל, מהם ניתן ללמוד באופן מטריד ביותר, כי תפקודו השוטף של צה"ל, על מכלול מרכיביו, צפוי להיפגע עד מאוד, בשל ההחלטה שלא לאשר תוספת תקציב למערכת הביטחון.

יו"ר הישיבה, ח"כ שיטרית המליץ כי על הוועדה לקיים סידרת דיונים ממוקדת בנושא תקציב הביטחון, "אין סיבה בעולם שתקציב מערכת הביטחון לא יתנהל בצורה מסודרת ושקופה. יחד עם זאת חייבים לאפשר למערכת הביטחון את הגמישות הנדרשת, לאור השינויים המתפתחים במציאות במזרח התיכון".

שיטרית הוסיף כי הוועדה לא יכולה להתעלם מהנתונים שהוצגו בפניה, "זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת בעליל. אי אפשר לעבור על כך לסדר היום . לא זכור לי שבעבר קיבלנו נתונים דומים כמו אלו שהוצגו בפנינו".