לגלוש בלי תוספים באינטרנט אקספלורר 10
לגלוש בלי תוספים באינטרנט אקספלורר 10מיקרוסופט

ההשקה של חלונות 8, מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, הולכת לקראת השימוש בממשק המטרו (הממשק המותאם למגע שמריץ אפליקציות) שמיועד לטאבלטים עם מסך מגע בעיקר.

במיקרוסופט ממליצים לבעלי אתרים להימנע משימוש בתוספים כלשהם זאת כדי להציג את התכנים שהם מציעים למבקרים בעזרת הגרסה הבאה של דפדפן אינטרנט אקספלורר, גרסה 10, שתופץ רק עם מערכת ההפעלה החדשה.

"המעבר לרשת אינטרנט חופשית מתוספים נמצא בעיצומו. כל אתר שמשתמש בתוספים צריך להבין מה הלקוחות שלו חווים כשהם גולשים באתרים חופשיים מתוספים. חלק גדול מהגלישה כיום באינטרנט מתבצע באמצעות מכשירים שפשוט לא תומכים בתוספים", כתב ג'ון הרבטין, מנהל המוצר של אינטרנט אקספלורר 10, בפוסט שפורסם בבלוג הפיתוח הרשמי של אינטרנט אקספלורר.

הבעיה העיקרית, לדבריו של הרבטין, היא גלישה בממשק המטרו של חלונות 8. לדבריו, חוויית הגלישה באמצעות שולחן העבודה הרגיל של חלונות, כולל התוספים שנדרשים לשם כך, לא תוכננו כדי לתמוך במסמכים קטנים.

בפוסט מציע הרבטין למפתחים של אתרים שדורשים שימוש בתוספים להוסיף פקודה לדפים המסוימים שתספק הודעה מתאימה לגולשים, ותאפשר להם לעבור למצב גלישה באינטרנט אקספלורר 10 בשולחן העבודה הרגיל של חלונות. עם זאת, הוא ממליץ להשתמש באפשרות הזו כמוצא אחרון בלבד. "רשת נקייה תועיל למשתמשים ולמפתחים כאחד, ואנחנו ניקח חלק במעבר הזה", הוא כתב.