נתניהו: או הסכם דוחא או הסכם שלום

ראש הממשלה אמר בעקבות החתימה על ההסכם בדוחא, כי "אם אבו מאזן יממש את מה שנחתם בדוחא, הוא בוחר לנטוש את דרך השלום ולחבור לחמאס".

חזקי ברוך , י"ג בשבט תשע"ב

מציע גושים. נתניהו.
מציע גושים. נתניהו.
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס היום להסכם שנחתם בדוחא והדגיש כי החמאס ממשיך לחתור להשמדת מדינת ישראל, "החמאס הוא ארגון טרור שחותר להשמדתה של ישראל, ונשען על תמיכתה של איראן".

"אמרתי פעמים רבות בעבר שהרשות הפלסטינית חייבת לבחור בין ברית עם החמאס לבין שלום עם ישראל", אמר נתניהו, "החמאס והשלום אינם הולכים יחד. בשבועות האחרונים נעשו מאמצים גדולים על ידנו בישראל ועל ידי גורמים בקהילה הבינלאומית כדי לקדם את תהליך השלום".

"אם אבו מאזן יממש את מה שנחתם בדוחא, הוא בוחר לנטוש את דרך השלום ולחבור לחמאס. זאת, מבלי שהחמאס קיבל את התנאים המינימאליים של הקהילה הבינלאומית ולא רק שלא מכיר בישראל ובהסכמים הקודמים, הוא גם לא נטש את הטרור, הוא ממשיך בטרור ומתחמש כדי לבצע טרור יותר קטלני".

ראש הממשלה הוסיף כי "אני אומר לאבו-מאזן -  אינך יכול להחזיק במקל בשני קצותיו. זה או שלום עם החמאס או שלום עם ישראל. אי אפשר להחזיק בשניהם".

ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, ויו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, חתמו היום על הסכם לפיו בראשות ממשלת האחדות שתוקם לפני הבחירות הפלסטיניות יעמוד אבו מאזן.

ההסכם, כונה "הכזרת דוחא", והוא מגדיר את הצעדים לקראת פיוס בין הפתח לחמאס.