השר וילנאי ביקר בישיבת הכותל ושיבח את ההסדר

השר וילנאי ביקר בישיבת הכותל ושיבח את חיילי ההסדר, עימם לדבריו נפגש במהלך חייו, בצבא ומחוצה לו. השר צפה על הבירה מגג הישיבה.

אורנית עצר , י"ד בשבט תשע"ב

השר וילנאי על גג ישיבת הכותל
השר וילנאי על גג ישיבת הכותל
ישיבת הכותל

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, ביקר השבוע בישיבת הכותל. הביקור המיוחד, שנערך ביוזמת 'מפעלות הציונות הדתית', היה חלק מסיורו של השר בעיר העתיקה בירושלים, בו סקר מספר מוסדות חינוכיים של הציונות הדתית ובמסגרתו ביקר אף במדרשת 'נשמת' ובישיבת 'עטרת כהנים'.

השר נפגש עם ראש הישיבה, הרב ברוך וידר, ממנו שמע על ערכה של התורה לאומה ועל חזונה של הישיבה ודרכה החינוכית הרואה במדינת ישראל ביטוי לקדושת הגוף הכללית של האומה ואת תורת ישראל כנשמתה הנצחית של האומה.

ראש הישיבה, אף סיפר לשר על המסגרות השונות הקיימות בישיבה, חוץ ממסלול ההסדר, ביניהן תוכנית לבוגרי צבא הפועלת בישיבה. השר התרשם מאוד מן העובדה כי בוגרי צבא דוחים את לימודיהם האקדמאיים ויציאתם למעגל העבודה, על מנת להתבסס מבחינה רוחנית. כמו"כ, סיפר ראש הישיבה על מכינת ידידיה, מבית ישיבת הכותל, הפונה במיוחד לתלמידי התיכונים הדתיים, עובדה שהרשימה במיוחד את השר. הרב ראובן טרגין, מנהל תוכנית בני חו"ל, סקר באוזני השר תוכנית זו במסגרתה, מתחנכים התלמידים לאהבת ארץ ישראל וחלקם אף משרתים בצבא ועולים ארצה.

בהמשך הביקור, בו השתתפו אף הרב טוביה לפשיץ, המנהל הרוחני של הישיבה, נכנס השר לבית המדרש שם עמד מקרוב על אווירת הלימוד הייחודית של הישיבה והתרשם מאוד מאופי לימוד זה. השר אף שמע והתעניין בקורות חייהם של בוגרי הישיבה שנפלו במלחמות ישראל, המונצחים בקיר זיכרון מיוחד בבית המדרש.

במסגרת הביקור, הוצגה בפני השר מצגת מיוחדת, שהוכנה ע"י מר איתן עוזרי, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, בה הוצגו בפני השר נתונים שונים אודות מפעל ישיבות ההסדר ותרומתן הרבה לחיי החברה בכלל ובטחון המדינה בפרט.

השר הרבה לדבר בשבח חיילי ישיבות ההסדר, עימם נפגש במהלך חייו, בצבא ומחוצה לו וביטא את שאיפתו להנחיל את המוטיבציה הגבוהה המאפיינת חיילים אלו אף לשאר החיילים המשרתים בצה"ל.

לקראת תום הביקור, נערכה תצפית מגג הישיבה, הצופה אל כל ירושלים, העתיקה והחדשה.טוען....