"רואים את האורות של הקומנדקר בקצה המסע"

מינהלת תנופה (המטפלת בעקורי גוש קטיף) ערכה כנס לפתיחת שנת העבודה 2012. נתניהו: הגענו לישורת האחרונה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ב

מנהלת תנופה (המטפלת בעקורי גוש קטיף) ערכה כנס לפתיחת שנת העבודה 2012 ונפרדה מיו"ר המינהלת בנצי ליברמן ומהיועמ"ש למינהלת, איתי אהרונסון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההתקדמות והטיפול של מינהלת תנופה במשפחות ובקהילות גוש קטיף לשעבר, "במהלך השנים הראשונות שלאחר הפינוי, הטיפול בתושבים, במשפחות ובקהילות לא היה מספק. אחד ההישגים החשובים שקידמנו בקדנציה הזו הושג בכוחות משותפים של נציגי המשפחות, ראשי הקהילות, אנשי מינהלת תנופה, הממשלה והכנסת. הגענו להסכם כולל וסופי במסגרת המסמך לסיום התביעות לפיצויים. התוכנית שגיבשנו כוללת ליווי פרטני לכל המשפחות וחתירה להגעה מהירה לבניית בתי הקבע".

לדבריו, "הגענו לישורת האחרונה בפרשה הכואבת והטרגית בפינוי יישובי גוש קטיף ורצועת עזה. אנחנו רואים את הסוף, את האורות של ה"קומנדקר" בקצה המסע. נצליח יחד להביא לסיום את הפרק הכואב הזה בחיי המפונים ובחייה של מדינת ישראל כולה".

יו"ר מינהלת תנופה, הרב ד"ר אופיר כהן אמר בכנס כי "את הזהות של אנשי גוש קטיף אף אחד לא יכול למחוק, צריך להבין את המציאות של מה שעובר על האנשים והקהילות שלקחו להם את החלום אבל יכולים לבנות מחדש ולעבור שלב. עד שאחרון המתיישבים לא יהיה בבית הקבע לא נסיים את עבודת המינהלת".

במהלך הכנס נפרד מתנופה, יו"ר מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, שמילא בשנתיים האחרונות את תפקיד יו"ר מינהלת תנופה: "מדובר באחת התקופות היפות בחיי. נכנסתי עם הרבה ספקות ותהיות אך אני מרגיש שסגרתי מעגל. מאנשי גוש קטיף למדתי חרף המציאות המורכבת להמשיך ולהיות שליחים. עוד הוסיף ליברמן בפניה למפונים: "אתם יצרתם תשתית ליצירת קווים אדומים ולמניעת מלחמת אחים".

גם שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ נכח באירוע, "כיו"ר ועדת השרים לסיוע לעקורי גוש קטיף הגיעו לפתחנו אין ספור בעיות. בביורוקרטיה הממשלתית יודעים הרבה פעמים לומר למה אי אפשר לקדם או לפתור נושא מסויים, אבל בנצי ליברמן, בסיועו של אייל גבאי, ידע לפתור אחת לאחת את בעיותיהם הרבות של העקורים ועל כך כולנו חבים לו תודה גדולה".

אייל גבאי, מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר, סיפר על הפעילות המשותפת שלו עם מינהלת תנופה, "לאחר ההסכם שנחתם, נותר להביא את האנשים לבתיהם, למנוחה והנחלה, זה לא פצע שיירפא אף פעם בטח לא בתולדות האומה אבל אפשר להביא אותו לכלל השלמה וסיום".

בכנס הציגו ראשי מינהלת תנופה את היעדים לשנת העבודה, כאשר היעד המרכזי העומד בפני המינהלה הוא מעבר אינטנסיבי בשנת 2012 של משפחות לבית הקבע החדש שלהם ויציאתם של המשפחות והקהילות לחיים חדשים מלאי עשייה כפי שפעלו טרם ההתנתקות.