באיומי נשק נגנבה משאית עגלים לרמאללה

משאית עמוסה בעגלים שיצאה מאזור אילת נגנבה באיומי נשק ע"י ערבי שהעביר אותה לאזור רמאללה ופיזר את העגלים בבתי מטבחיים באיו"ש.

שמעון כהן , י"ד בשבט תשע"ב

לסייע למגדלים. בקר
לסייע למגדלים. בקר
פלאש 90

משאית עמוסה ב- 70 עגלים לפיטום, שעשתה את דרכה מקרנטין הבקר באזור אילת לכיוון רמת הגולן נחטפה באיומי נשק. העגלים הגיעו לאזור רמאללה ופוזרו בו.

האירוע החמור התרחש בצהרי יום אתמול, כאשר נהג המשאית עצר למנוחה בצומת הלידו בים המלח. אל הנהג התקרב ערבי ובאיומי נשק הורה לו לעלות למשאית ולנהוג אותה לכיוון יהודה ושומרון.

במהלך הנסיעה, כאשר כל העת מכוון אליו נשק חם, הורה החוטף לנהג המשאית לעבור לרכב פרטי, בו חיכו שני חברי חוליה נוספים שהחזיקו בנהג. את המשאית נהגו החוטף וחבר חוליה נוסף לאיו"ש.

לאחר מספר שעות שחררו החוטפים את נהג המשאית על הכביש הראשי באמצע המדבר ונמלטו.

המקרה דווח למשטרת ישראל כבר אתמול בערב, אך עד שעות הבוקר לא הוגשה תלונה מישראל למשטרה הפלסטינאית שלא טיפלה במקרה. רק הבוקר (יום ג') התקבל המידע באמב"ל (ארגון מגדלי הבקר לבשר) שדיווח מיידית לכוחות משמר הגבול באזור שהחלו מטפלים בתלונה מול כוחות השיטור הפלסטינאים.

בעקבות התלונה התגלה כי חוטפי המשאית פיזרו את העגלים הגנובים במספר מקומות באזור יהודה ושומרון, כאשר 17 עגלים נמצאו בבית מטבחיים באזור רמאללה ועגלים נוספים נמצאו באזור שכם, שם נמצאה גם עגלת המשאית. עתה פועלים הכוחות להשבת המשאית הגנובה וכן מספר עגלים שעדיין לא נשחטו.

חיים דיין, מנכ"ל אמב"ל אומר כי האירוע האחרון הינו עליית מדרגה באירועי גניבות הבקר והצאן, אשר עד עכשיו התמקדו בעיקר בגניבות משטחי מרעה וממכלאות. "אנו חווים גל עכור, גבוה ומדאיג של גנבות בקר וצאן בכל רחבי הארץ, אך חטיפה ושוד מזוין לאור היום של משאית עמוסה בעגלים זה משהו שעוד לא נתקלנו בו".

עוד הוא מוסיף ומציין כי בשנת 2011 נרשמה עליה חדה באירועי גניבות הבקר והצאן וכי סך הכל נגנבו בישראל 2480 ראשי בקר וצאן בשנה החולפת, לעומת 1564 בשנת 2010, עליה של 58%. "מג"ב נערך על מנת למנוע ולסכל את הגנבות וכמובן שגם החקלאים נאלצים לקחת חלק משמעותי יותר במלחמה בגנבים, אך חוליות הגנבים פועלות כחוליות פשע מאורגנות ומקצועיות לכל דבר ואירוע כמו שקרה אתמול בלתי אפשרי לסכל משום שאנחנו לא ערוכים לספק אבטחה גם למשאיות המובילות את הבקר".

"העלייה המדאיגה בגניבות, במיוחד במחוז הדרום, גורמת לנזקים כספיים אדירים למגדלים הנפגעים ישירות מהגניבות ומגדלים אחרים הנאלצים להשקיע סכומי עתק במיגון ואבטחה. על רשויות החוק להחמיר את העונשים המוטלים על הגנבים שנתפסים על מנת ליצור הרתעה ולתמוך בחקלאים הנפגעים, להם נגרמים נזקים כלכליים כבדים" אומר דיין.