כבר אי אפשר להיות עצוב? טיבי
כבר אי אפשר להיות עצוב? טיביפלאש 90

"לא ניתן להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה" – כך אמר היום יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), בעימות שקיים מול ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), במסגרת חגיגות יום ההולדת ה-63 של הכנסת.

במסגרת העימות, שעסק בנושא חוק הנכבה והמדינה היהודית, אמר ח"כ מילר כי "כאשר כל המדינה חוגגת את יום העצמאות יש אזרחים שמציינים את זה כיום אסון ואנחנו לא ניתן יד לתיאטרון האבסורד הזה". 

מילר הסביר כי הצעת החוק שלו נועדה לשלול תקציבים שאמורים להגיע לחינוך ולרווחה, אך בסופו של דבר מממנים פעילויות נגד מדינת ישראל.

חבר הכנסת טיבי השיב ואמר כי אין ולו תחום אחד בחיים שבו הציבור הערבי זוכה לשוויון, חוץ מהבחירות שם לכל אחד יש קול אחד. הוא הסביר כי יש לו נרטיב שונה ואמר כי הייתה לו משפחה ביפו וברמלה שגורשה ב-48' מביתה. "אם אומרים לי שאסור לי להרגיש עצב בגלל זה זו משטרת מחשבות. אני מצפה מח"כ שלא נולד כאן כמוני קצת צניעות והבנה כלפי מי שכן נולד כאן".

טיבי התייחס בתשובה לשאלת הקהל גם למשטר באיראן ואמר: "אני מתעב את המשטר האיראני הרודני והטוטליטרי, אבל במדינת ישראל שטוענת שהיא מערבית והיא דמוקרטיה שבה כולם אמורים להיות שווים הטוב הכללי לא מתחלק שווה בשווה בין טייבה לכוכב יאיר למשל". 

מילר מצידו השיב ואמר כי אם מדברים על זכויות אז צריך לדבר גם על חובות והזכיר כי המנהיגות של הציבור הערבי מתנגדת בתוקף שהצעירים במגזר ישרתו שירות לאומי.

עימות חזיתיערוץ הכנסת