טנק ישראלי ברמת הגולן. חשש ממחטף
טנק ישראלי ברמת הגולן. חשש ממחטףפלאש 90

צבא סוריה הזיז אתמול כוחות בדרום רמת הגולן לכיוון ישראל. כך נמסר מדיווחים של 'צבא סוריה החופשית'.

הסורים לא התקרבו עד הגבול אבל כן הניעו את הכוחות המשוריינים שהיו בגבול ירדן ותוגברו לאחרונה לכיוון ישראל.

בישראל חוששים שאסד יעשה מחטף כלפי ישראל כדי לצאת מהסיפור שאליו הוא נקלע.

העיתון הלבנוני "צבא העם" טען היום באתר החדשות האלקטרוני שלו, כי צה"ל עושה בימים האחרונים מאמץ מוגבר למקש את כל אזורי הגבול של ישראל עם סוריה.

לדברי העיתון מאות חיילי צה"ל ממקשים בימים האחרונים את כל אזורי הגבול הישראלי עם סוריה. כזכור, ישראל כבר מיקשה חלקית חלק מאזור הגבול עם סוריה לאחר מאורעות ה"נאכבה" במהלכם פרצו מאות סורים את הגבול לישראל ונכנסו לשטחה.

לטענת העיתון הלבנוני, המוקשים המוטמנים בימים אלו על הגבול הסורי הינם מוקשים ישנים המוצאים מאדמת רמת הגולן, וזאת "על מנת לנקות שטחים חדשים ובכך לאפשר למתנחלים היהודים להתיישב בעוד אזורים של הגולן הכבוש" – כלשון העיתון הלבנוני.

עוד דווח על כוננות גבוהה בצפון ביחידות הנ"מ.

אתמול גם דווח כי רוסיה שלחה לנמל טרטוס הסורי כוחות מיוחדים. הם נועדו בשלב הראשון לשמור על המעגן המיוחד של רוסיה בנמל מפני לוחמי 'צבא סוריה החופשי', וכן לאבטח את תנועת הנציגים הרוסים בסוריה. הכח נחשב גם ככוח התערבות מהירה, במקרה ורוסיה תחליט להתערב בשלב כלשהו באירוע שיסכן את בטחון השלטון.

השייח' עבד אלג'ליל אלסעיד, לשעבר מנהל משרד המופתי הראשי בסוריה ושערק לצד המורדים, אמר בראיון לרשת אלגזירה כי 'צבא סוריה החופשי' שם לו למטרה לפגוע בכל הרוסים הנמצאים על אדמה סורית. לדבריו, הרוסים הפכו לאוייבי העם הסורי ומסייעים לפגוע בו. לכן צבא המורדים החליט לפגוע בכל מטרה רוסית.