רס"ן רן צבר ורס"ן גל גרינברג
רס"ן רן צבר ורס"ן גל גרינברג דו"צ

קורס מג"דים לחיילי מילואים וקבע, הסתיים ביום חמישי האחרון. בקורס נטלו חלק, גם חיילי מילואים שייכנסו בתקופה הקרובה לתפקיד מפקדי גדודים במערך המילואים.

בראיון לערוץ 7 סיפרו שניים מהמסיימים - המבוגר שבחבורה והצעיר שבה, על הקורס ועל החוויה לעבור קורס שלם יחד למרות הבדלי הגילאים.

רס"ן (מיל.) רן צבר סיפר כי "התכנים בקורס הכווינו אותנו לפקד על גדודים במלחמה. התקיימו שבועות שטח ושבועות תרגילים. כמובן, החלק העיקרי היה עיוני".

"לא קל לשלב את עניין המשפחה, העבודה והמילואים", ציין צבר, "וללא התמיכה משני המקומות לא הייתי ניגש לקורס. עם זאת רציתי לצאת לקורס בגלל ציונות ואמונה וצריך שהאנשים הטובים יעשו את זה".

צבר לא רואה מניעה לקיים את הקורס לצעירים ולמבוגרים יחד, "אני הייתי הכי מבוגר בקורס, אך מבחינת הכושר הגופני הייתי הכי טוב - זה תלוי באדם ולא בגיל".

ואיך במקום העבודה הסתכלו על ההיעדרות לתקופה ממושכת?  צבר דווקא קיבל תמיכה גדולה ממנהלי החברה, "זה דבר מאוד לא מובן מאליו, כפי שראיתי במקומות עבודה קודמים שעבדתי בהם".

רס"ן (מיל.), גל גרינברג, הוא המג"ד הצעיר ביותר שהיה בקורס ובראיון לערוץ 7 סיפר כי בקורס שארך שלושה וחצי חודשים, "היינו יחד, בילינו ולמדנו את התפקיד ואת צורת הקרב".

"הרגשתי כמו אח קטן", סיפר גרינברג, "באתי מתוך רצון להיעזר במבוגרים ולקבל מנסיון החיים שלהם".

"זו זכות גדולה מאוד שנפלה בחלקי ואני רואה את עצמי כחלק ממסורת ארוכה של שירות צבאי של לוחמים ומפקדים וכעוד חוליה בשרשרת הלוחמת".

גרינברג סיפר כי גדל ביחידת MLRS ש"היא חלק ממערך ארטילריה צה"לי ותפקידה בשעת חירום לפגוע במטרות אויב נבחרות". היחידה החלה לפעול בשנות ה-90, "אני ממשיך בקו ישר מהסדיר למילואים עד שאפרוש", אמר גרינברג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו