הודו: אשת דיפלומט ישראלי נפצעה בפיצוץ

אשתו של דיפלומט ישראלי בכיר נפצעה קל עד בינוני בפיצוץ מכונית תופת סמוך לשגרירות ישראל בהודו. ניסיון פיגוע נוסף בגיאורגיה.

אורנית עצר , כ' בשבט תשע"ב | עודכן: 14:25

הודו: אשת דיפלומט ישראלי נפצעה בפיצוץ-ערוץ 7
הודו. ארכיון
פלשא 90

מטען חבלה התפוצץ היום (שני) סמוך לשגרירות ישראל בבירת הודו, ניו-דלהי. כתוצאה מהפיצוץ נפצעה אשתו של שליח משרד הביטחון בהודו, מצבה קל עד בינוני. נהג הרכב בו נסעה בשעת הפיצוץ נפצע גם הוא.

כמעט במקביל, מצא עובד בשגרירות בגאורגיה מטען ברכב ליד הנציגות בטביליסי. מטען החבלה נוטרל, במקרה זה לא היו נפגעים.

מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בפיצוץ שארע בתוך הרכב וכוחות הביטחון מנסים לאתר שני בני אדם שנראו משליכים חפץ לתוך הרכב ונמלטים מהמקום באמצעות אופנוע. 

במקביל דווח על מטען נוסף שנוטרל בסמוך לשגרירות ישראל בגאורגיה. איש לא נפגע במקרה זה. המשטרה בגיאורגיה פתחה בחקירה במקביל לבדיקת עובדי השגרירות, במטרה לגלות מי עומד מאחורי ניסיון הפיגוע.

מחקירה ראשונית עולה כי עובד מקומי של השגרירות הישראלית יצא הבוקר מביתו ונסע לשגרירות. במהלך הנסיעה שמע רעש מוזר ועצר את הרכב בצד הדרך. בבדיקה שערך התגלה מטען החבלה.

גורמים במשרד החוץ ובשב"כ, האחראי על אבטחת הנציגויות בחו"ל, הנחו את עובדי הנציגויות בחו"ל לגלות עירנות על רקע ציון יום השנה הרביעי לחיסולו של עימאד מורנייה, קצין המבצעים של חיזבאללה.

עוד דווח כעת, כי שדה התעופה "סכיפהול" באמסטרדם פונה בשל דיווח על פצצה בשטח השדה. אנשי הביטחון במדינה סורקים את הטרמינלים בשדה.