רבנים במיל' זועמים: החוברת מפלגת

רבני מילואים בצה"ל זועמים על החלטת הרבנות הצבאית להפיץ את החוברת של הרב אלי סדן, "החוברת גורמת לפילוג".

ישי קרוב , כ' בשבט תשע"ב

העתךירה נדחתה. הרב פרץ
העתךירה נדחתה. הרב פרץ
פלאש 90
רבני מילואים בצה"ל זועמים על הפצת חוברת בענייני השקפה יהודית, חוברת שלא נכתבה על ידי אף גורם ברבנות הצבאית הראשית.

לערוץ 7 נודע כי החוברת 'קריאת כיוון לציונות הדתית" שכתב ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, נשלחה לכל הרבנים הצבאיים במילואים. לחוברת צורף מכתב מאת הרבצ"ר, בו ציין כי החוברת "המשקפת נאמנה את ליבת תפיסתנו ההלכתית בסוגית ההליכה המשותפת".

אחד הרבנים אמר בשיחה עם ערוץ 7 "אני מיצר על הכפייה של הרבנות הצבאית, המתווה בפני הרבנים הצבאיים צד אחד בלבד בציונות הדתית. לא הובאו בפנינו מכלול הדברים ודעות נוספות". 

עוד ציין הרב, "לדעתי, דבר זה גורם לפילוג ברבנות הצבאית. במקום להיות גורם מאחד היא מכניסה אותה לסכסוכים פנימיים בין רבנים על ידי הבעת צד אחד. ממתי מפיצים בתוך צה"ל חוברות של רבנים חיצוניים", תמה הרב הצבאי.
 
רב נוסף אמר לערוץ 7 כי "במשך כל החודשיים האחרונים, הסבירו לנו שהרבצ"ר הוא המרא דאתרא בצה"ל ושאין שום מקום להתערבות של רבנים אזרחים, גדולים ככל שיהיו, והנה לפתע, מקבלים הרבנים הצבאיים חוברת בענייני השקפה שנכתבה על ידי רב מחוץ לשורות הרבנות הצבאית, שאם לא המעטפה שהיתה מעידה שנשלחה מטעם הרבנות הצבאית, לא היינו מבינים מה עניינה של החוברת ומדוע נשלחה לרבנים הצבאיים".

עוד תמה הרב ואמר, "הרי אין מקום לדעות שונות ומגוונות שאין מקורם ברבנות הצבאית, אז מדוע נשלחה אלינו החוברת הזו?".
 
מדובר צה"ל נמסר כי "הרבצ"ר עדכן במכתב את כלל הרבנים הצבאיים בעבר ובהווה בנוגע לפסיקתו ההלכתית בסוגיית שירת נשים כאשר אליו צורפה חוברת אשר תואמת את עמדתה האמונית הלכתית של הרבנות הצבאית. החוברת שצורפה עולה בקנה יחד עם עמדתו של הרבצ"ר".
 
עוד נמסר מדובר צה"ל כי עד כה לא התקבלו תלונות בלשכת הרבנות הצבאית אודות הנושא.