החל מהלילה - שוב שביתה ברכבת

ועד העובדים ברכבת ישראל הודיע כי החל מהערב בשעה 23:00 תושבת תנועת הרכבות ברחבי הארץ.

ישי קרוב , כ' בשבט תשע"ב

החל מהלילה - שוב שביתה ברכבת-ערוץ 7
הרכבת המהירה לירושלים
הדמיית מחשב, רכבת ישראל

ועד העובדים ברכבת ישראל הודיע הערב (שני) כי החל מהשעה 23:00 תושבת תנועת הרכבות ברחבי הארץ.

עובדי רכבת ישראל שיבשו הבוקר את פעילותה של הרכבת, זאת למרות צו ארעי שהוציא הלילה בית הדין לעבודה, אשר מורה להשיב את הקטרים החדשים לפעילות מלאה.

עם תום השביתה הכללית במשק אתמול הודיעה יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, על השבתתם של ארבעה קטרים חדשים, שנרכשו באחרונה, זאת משום שלטענתה הכשרתם של הנהגים לוקה בחסר, טענה אותה דוחים בהנהלה.

מהנהלת הרכבת נמסר כי "נציגי ועד עובדי הרכבת והעומדת בראשם, מוכיחים שוב כי לקוחות החברה משמשים עבורם אך ורק כבני ערובה במאבקם למנוע את הקידמה ברכבת ישראל. כלי השביתה של עובדי הרכבת הפך לזול ומזלזל ואנו מגנים בכל תוקף את המהלך האגרסיבי וחסר האחריות של ועד עובדי הרכבת כלפי הציבור הישראלי".

עוד הוסיפו בהנהלה כי:"רכבת ישראל נמצאת בתנופת פיתוח למען הציבור ומהלכי הוועד מכוונים לפגוע בתנופה זו, למען האינטרסים הצרים שלהם וזאת למרות שהובטח לנציגי הוועד כי בכל מקרה לא יפגעו עובדי הרכבת הקיימים ואף ייקלטו מאות עובדים חדשים. זוהי נציגות עובדים שלא ראויה להנהיג, שאינה מצייתת לחוק, שפוגעת ללא הרף בתדמית החברה ומאבדת את תמיכת העובדים. בימים האחרונים ביצעו נציגי הוועד רמיסה של החוק וחצייה של קווים אדומים".

"אנו מצפים מהנהגת ההסתדרות להעמיד את יו"ר ועד עובדי הרכבת על מקומה ולהזכיר לה שתפקידה להגן על זכויות העובדים ולא לנהל את חברת רכבת ישראל".

רכבת ישראל מסרה כי היא פועלת לבקשת צווי מניעה כנגד השביתה בנוסף לבקשת ביזיון בית המשפט שכבר הוגש.