הודו לא מתכוונת לעבור לסדר היום

גורמים ביטחוניים בהודו מצהירים כי אם יתברר שאיראן מעורבת בפציעתה של הישראלית יהיה לכך השלכות מרחיקות לכת.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ב

הודו לא מתכוונת לעבור לסדר היום-ערוץ 7
אוגר נשק. חיזבאללה
צילום: פלאש 90

בישראל עדין חוששים כי שני האירועים היום בהודו ובגיאורגיה אינם "המילה האחרונה" מצד ארגוני הטרור המבקשים לפגוע בניציגויות הישראליות ברחבי העולם.

איראן מבקשת לנקום את חיסולם של בכירים בכור הגרעיני שעל פי גורמים זרים ישראל וארה"ב מעורבים בהם. חיזבאללה מבקש לנקום את מותו של קצין המבצעים של החיזבאללה עימאד מורנייה, שחוסל ב-12 בפברואר 2008 בדמשק. חיזבאללה הטיל אז את האחריות להרג על ישראל, ומנסה מאז לבצע פיגועי נקמה נגד נציגויות ישראליות בחו"ל.

עם זאת גורמים ביטחוניים בהודו מזהירים בשיחות עם כלי תקשורת בעולם כי חקירת הפיגוע היום תבוצע במלואה ובכל הרצינות הדרושה כפי שנהוג מול כל אירוע מהסוג הזה.

הודו מזהירה כי אין בכוונתה להוות במה לעימותים השונים במזרח התיכון ופיגוע כמו הבוקר יטופל בחומרה לרבות סנקציות דיפלומטיות נגד המוערבים בפיגוע.

בהודו נלחמים זו תקופה ארוכה בניסיונות מצד ארגונים שונים לנצל את תחומה למטרות טרור.  בספטמבר האחרון נהרגו 11 בני אדם ו-76 נפצעו בפיצוץ מטען נפץ רב עוצמה שהונח במזוודה ליד בית המשפט הגבוה בניו דלהי בירת הודו. קודם לכן נהרגו 21 בני אדם ו-140 נפצעו בשלושה פיצוצים מתואמים בלב ההומה של עיר העסקים מומבאי. פיגועים אלה מצטרפים למתקפת הטרור המשולבת על העיר, שבה נהרגו כמאתיים בני אדם, ביניהם זוג שליחי חב"ד גבריאל ורבקה הולצברג.

שגריר איראן בהודו, מהדי נאביזאדה, דחה הערב בתוקף את הטענות לפיהן איראן אחראית לפיגוע בניו דלהי ולניסיון הפיגוע בטביליסי. נאביזאדה אמר כי טענותיה של ישראל  הן "לא יותר מאשר שקרים". "אנחנו מגנים כל פעולת טרור, ודוחים את הטענות השקריות שהשמיעו הישראלים", אמר השגריר.

בפיגוע בהודו היום נפצעה טל יהושע-קורן, אשת שליח משרד הבטחון. צוותי רפואה פינו אותה לבית-החולים במצב קל-בינוני. ככל הנראה, יהושע-קורן, מורה בהכשרתה, הייתה בדרכה לגן או לבית-הספר בו לומדים ילדיה.

טלי סובלת מפגיעות רסיסים בפלג גופה התחתון ואחר הצהריים הכניסו אותה לחדר הניתוח. לאחר הניתוח יוחלט האם להחזירה לארץ, או להשאיר אותה בהודו להמשך קבלת טיפול.