בימים אלו מצוין מלאת שבעים שנה להירצחו של מנהיג הלח"י אברהם יאיר שטרן על ידי אנשי הבולשת הבריטית בשכונת פלורנטין בתל אביב. הערב יוקרן בסינימטק סרט תיעודי בו מתחקה בנו, איש הטלוויזיה יאיר שטרן, אחר פרקי חייו מאז לידתו ועד הירצחו. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם שטרן על המסע שאליו יצא בעקבות אביו.

הסרט שבויים בידי הבמאי יהודה קווה והופק על ידי רונית דור "הוא סרט ביוגראפי המתאר את מסכת חייו של אבא שלי. אני משמש בתפקיד המספר והולך בתחנות חייו השונות מילדותו המוקדמת ועד הירצחו", מספר שטרן.

הסרט נפתח בפולין, ממשיך דרך ארץ ישראל של שנות העשרים והשלושים, עובר לפירנצה שם החל אברהם שטרן לעבוד על הדוקטורט שלו, חוזר לפולין שם ניהל פעילות מחתרתית בסוף שנות השלושים ומגיע חזרה לארץ ישראל לדירה בה נרצח. בהמשכו של הסרט, מספר שטרן הבן, מתוארת פעילותם של אנשי הלח"י גם לאחר הרצח, לאור העקרונות שהנחיל 'יאיר' לאנשי המחתרת, מאבק שנמשך עד סילוקו של הכיבוש הבריטי מארץ ישראל.

על ייחודו של הסרט שיוקרן גם מחר במרכז מורשת בגין וביום ראשון בערוץ הראשון של הטלוויזיה, מספר שטרן כי מדובר בפעם הראשונה בה נעשה סרט מקיף וכולל החובק את מכלול פניה השונים של אישיותו, ואם בעבר ספרים מחקרים וגם סרטים תיעודיים התמקדו בדמותו כלוחם וכמנהיג מחתרת, הרי שהסרט החדש מציג גם את פניו כמשורר, איש רוח, איש אקדמיה, איש משפחה, רומנטיקן, פנים שלא היו חשופים לציבור.

במהלך הסרט פוגש שטרן הבן מעט מהאנשים שהכירו את אביו שכן רבים מהם כבר אינם בין החיים, ואולם משולבים בסרט קטעי ארכיון ובהם ראיונות ששודרו בעבר עם אנשי מחתרת שהכירו את אביו ולחמו לצידו.