רעיית השליח סובלת משיתוק חלקי

גוברת ההערכה שמטען הנפץ שהוצמד למכונית הופעל בשלט רחוק. החשש: הפיגועים הם תחילתו של גל טרור

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ב

רעיית השליח סובלת משיתוק חלקי-ערוץ 7
טל יהושוע קורן
צילום

רעיית השליח הישראלי, טל יהושוע- קורן, יצאה אמש מחדר הניתוח ומצבה מוגדר בינוני. מבית החולים נמסר כי היא סובלת משיתוק חלקי ברגלה אך אפשר שהוא זמני.

לפי שעה, צפויה הפצועה להיות בהרדמה ביומיים הקרובים רק אז יוחלט אם להטיסה לישראל ועל המשך הטיפול בה. רופאיה שטיפלו בה מסרו יחד עם זאת כי מצבה משתפר.

הממשל בוושינגטון אומר כי לא ברור לפי שעה מי עומד מאחורי ההתקפות על נציגים ישראלים בהודו ובגיאורגיה. שרת החוץ של ארצות הברית, קלינטון, מגנה את הפיגוע ואומרת כי מעשי הטרור הם עזות-פנים כלפי הקהילה הבין לאומית כולה.

המשטרה בדלהי ממשיכה בחקירת הפיגוע אתמול סמוך לשגרירות הישראלית ומעריכה כי מטען הנפץ שהוצמד למכונית הופעל בשלט רחוק.

המשטרה מסתמכת על עד ראייה שסיפרו על מכשיר מגנטי שהוצמד לחלקו האחורי של הרכב על ידי אלמוני שרכב על אופנוע. לראשו הייתה קסדה אדומה ועל גופו - אפוד חום. עוד התברר בשעות האחרונות כי גם תצפיתנים השתתפו בפיגוע והמחבל לא פעל לבדו. לדבריו, אין אפשרות לקבוע עדין מי עומד מאחורי הפיגוע.

מתקפת הטרור על אנשי השגרירויות בהודו ובגאורגיה באה לאותת לישראל כי חיזבאללה ואיראן לא שוכחים את חיסול אנשיהם והפיגוע אתמול הוא חלק מתוכנית התגובה.

מאז חוסל עימאד מורנייה לפני ארבע שנים, התרחשו 20 ניסיונות לבצע פיגועי נקם במטרות ישראליות שונות - עד כה ללא הצלחה.

במערכת הביטחון ובמשרד החוץ חוששים זו תקופה ארוכה כי דיפלומטים ישראלים כבר תקופה ארוכה על כוונת ארגוני הטרור וכי נשקפת להם סכנה יומיומית.