להפעיל תחבורה ציבורית בשבת
להפעיל תחבורה ציבורית בשבת פלאש 90

ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי, מצטרף לקמפיין של 'ישראל חופשית' וקורא להפעיל תחבורה ציבורית בשבתות וחגים. 

בעמוד הפייסבוק התייחס חולדאי למחאה בשבת האחרונה וכתב, "שימו לב לפעילות מיוחדת וחשובה שקיימה תנועת ישראל חופשית בסוף השבוע בקריאה להפעיל תחבורה ציבורית בחג ושבת. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה ברבע מימות השנה לא פועלת תחבורה ציבורית בחג ובשבת. עלינו לשאול את עצמנו - מה עושה מי שאין ביכולתו לרכוש רכב פרטי ומבקש לבקר בשבת את משפחתו או לבלות בחוף הים?", חולדאי הוסיף "המצב היום, לצד העדרה של מערכת תח"צ יעילה, פוגע בהתפתחות התקינה של המדינה וביכולת של הציבור לוותר על הרכב הפרטי היקר והמזהם".

בשבת האחרונה התייצבו פעילים של תנועת "ישראל חופשית" בתחנות אוטובוס ברחבי העיר תל-אביב וצילמו אנשים ממתינים לאוטובוס, האנשים שהצטלמו נשאו שלט "מחכה לאוטובוס בשבת" שהוכן על ידי פעילי 'ישראל חופשית' והוסיפו שלט מדוע הם מעוניינים בתחבורה ציבורית בשבת.

משרד התחבורה מסר בתגובה כי "קווי השירות בימי שבת ומנוחה מוסדרים בהתאם להחלטת הכנסת משנת 1991 ובהתאם לתקנה 386 (א) ולתקנות התעבורה. על פי החלטה זו ועל פי התקנות, קיימים קווים המורשים לפעול לפני צאת השבת וקווים המורשים לפעול אחרי צאת השבת. משרד התחבורה שומר על הסטטוס-קוו על פי החלטת הכנסת והתקנות בעניין הפעלת קווי אוטובוסים בימי שבת ומנוחה". על פי ה'סטטוס קוו' התחבורה הציבורית אינה פועלת בשבת, למעט הערים חיפה ואילת.