מחכים בנתב"ג
מחכים בנתב"ג פלאש 90

ארגון שדות התעופה הבינלאומי (ACI) פרסם היום את דירוג שדות התעופה המובילים בסקר שביעות רצון לשנת 2011: נמל התעופה בן גוריון ממוקם במקום השלישי והמכובד במזרח התיכון בדירוג שדות התעופה בעולם.

הדרוג מתבסס על תוצאות של שאלוני שביעות רצון, הבודקים למעלה מ- 30 רכיבים שונים, שמילאו נוסעים ב-220 שדות תעופה ברחבי העולם בשנת 2011. הסקר בוחן ישירות את ההערכה של 30 הרכיבים החל מהרישום לטיסה ועד ההגעה לשער העלייה למטוס.

במסגרת מדיניות רשות שדות התעופה לשיפור מתמיד בתחומי הבטיחות ממשיך להתבצע פרוייקט המסלולים. גם בתחום השרות לנוסע והמסחר שודרגו בנתב"ג חנויות הדיוטי פרי, הוכנסו תחומי מסחר חדשים והוחלפו זכיינים.

מנהל נתב"ג בפועל, שמוליק זכאי, אמר היום "דירוג נתב"ג בסקר בינלאומי מרכזי זה הינו חשוב ומחמיא. שנת 2011 הייתה שנת שיא של כל הזמנים שבו עברו בנתב"ג למעלה מ – 12.2 מיליון נוסעים וזאת למרות ההשפעות של המשבר הכלכלי העולמי. עובדי הרשות המשיכו להעניק שירות ברמה גבוהה ביותר, תוך הקפדה על כללי הביטחון המחמירים ושיפור הבטיחות גם בימי השיא בהם עברו בנתב"ג יותר מ- 60,000 נוסעים".

ארגון ה- ACI הינו הארגון העולמי לרשויות שדות תעופה ושדות תעופה. חברים בו כ-180 מדינות וכ-1650 שדות תעופה.

בין יעדיו של הארגון: קידום ענייני התעופה בהיבטים הקשורים לשדות תעופה, ניהול שדות התעופה, שיפור הידע המקצועי, חילופי המידע, ולהבטיח את האינטרסים של שדות התעופה בקרב מקבלי ההחלטות במסגרת הארגונים השונים כגון – ICAO, ECAC, וכד'.

הארגון פועל במסגרת 5 אזורים גיאוגרפיים הבוחר את שדות התעופה המצטיינים לפי חלוקה זו.