המהירות שבה מצליחים גנבי הרכב הפלשתיניים לבצע את זממם מצליחה להפתיע בכל פעם מחדש. אם עד כה שמענו על רכב שנגנב לאחר שנעזב לדקה או שתיים על ידי בעליו שפנה לחנות סמוכה הרי שצמד הגנבים שגנבו את רכבו של אברהם עמאר הוכיחו יעילות מפתיעה במיוחד.

עמאר עצר את רכבו בכיכר הסמוכה לישוב נילי שבאזור בנימין, שם המתין לבתו שתגיע עם ילדתה הפעוטה. כאשר הגיעה הבת ירד מרכבו כדי לסייע לה להכניס את ילדתה לכיסא התינוק שבספסל שמאחור.

בשניות אלה של מעבר מכיסאו לספסל שמאחור עצר לצידם רכב ובו שני ערבים. אחד מהם קפץ מהרכב, נכנס לכיסא הנהג ברכבו של עמאר ובעוד הוא משתהה לחץ הגנב על דוושת הגז ונעלם מהמקום כשחברו, ברכב הנוסף, מצטרף אליו.

עמאר התעשת במהירות, וכעבור זמן קצר הוברר על ידי בדיקה מול ה'איתורן' הקבוע ברכב כי הוא בדרכו לכפר ביתוניה. תיאום מהיר עם כוחות צה"ל שבמקום הוביל להצבתו של מחסום בפאתי הכפר לאחר שהחיילים שבמקום קיבלו את פרטי הרכב.

לא חלפו דקות רבות ובידי חיילי המחסום עלה ללכוד את הרכב הגנוב. בתוך ארבעים דקות מרגע הגניבה הושב הרכב לעמאר שהודה לחיילים ומאוחר יותר, לאחר תפילת ערבית, חלק עם מתפללי בית הכנסת שלו את הלקחים המרכזיים של האירוע: לא עוזבים רכב עם מפתחות, גם לא לחמש שניות...