"מגיע לשבעת הילדים לראות את אבא שלהם"

יהודה זליגר אביו של אסיר מחתרת בת עין, שלומי דביר, קורא לשר המשפטים לקיים את ההבטחות ולחון את בנו.

בני טוקר , כ"ב בשבט תשע"ב

שלומי דביר
שלומי דביר
פלאש 90

שלומי דביר, תושב בת עין, נשוי ואב לשבעה, יושב בכלא כבר עשר שנים, לאחר שהואשם בתכנון פיצוץ ראווה במזרח ירושלים.

על דביר נגזר 15 שנות מאסר, אותם החל לרצות בשנת תשס"א ומאז הוא לא מקבל חופשות, ונשללות ממנו זכויות נוספות.

בראיון לערוץ 7 אמר אביו, יהודה זליגר, שאחרי עשר שנים מגיע לבנו להשתחרר, "למעט ביקורים שבועיים בכלא, ויציאות על רקע הומניטארי, שלומי לא מקבל חופשות. מאפשרים לו להיפגש עם האישה והילדים רק בבית הכלא".

יהודה מספר שבנו בן השלושים ושש מקפיד לשמור על קשר טלפוני יום יומי עם הילדים, "יש לנו ב"ה משפחה מאוד חזקה, עם המון תמיכה. הקשר שלו לבית הוא רציף, שלומי לומד עם הילדים לבחינות, מספר להם סיפורים לפני השינה. זה אמנם מאוד יקר, כל כרטיסי החיוג, אבל שלומי לא מוותר".

לדבריו, במהלך השנים הילדים גדלו ונולדו חדשים, "הגדולה בת 13 והקטנה כמעט בת שנתיים. הילדים מגיעים לכלא כמעט כל שבוע. אבל היחס הוא מאוד קשה. קשה להכניס לו ספרים והיינו צריכים לנהל מאבק כדי שהוא יוכל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה".

אביו של שלומי קורא לשר נאמן לקיים את ההבטחות, "בזמן השחרור של גלעד שליט היו מגעים, גם אני השתתפתי בפגישות, נוצר רושם שיש חלון הזדמנויות כדי לקדם את השחרור, אבל עכשיו זה נראה שהכול התמסמס".

"אנחנו עמדנו בכל התנאים", ציין זליגר, "אך כרגע יש תחושת החמצה, הייתה נכונות ורצון טוב, ועכשיו זה נמוג. המסר שלנו הוא פשוט, אנחנו מצפים שהשר נאמן יקיים את ההבטחות ושיטפל בבקשות החנינה שהגשנו".