אנחת רווחה בשומרון: הנחש הבורמזי נלכד

לוכד הנחשים גדעון דעבול טוען שבנס זה לא נגמר באסון: "הפיתון הבורמזי הסתובב ביישובים שלושה חודשים, בקלות הוא יכול היה לטרוף ילד"

תגיות: נחש שומרון
בני טוקר , כ"ג בשבט תשע"ב

אנחת רווחה בשומרון: הנחש הבורמזי נלכד-ערוץ 7
נחש שנלכד. אילוסטרציה
פלאש 90.

לוכד הנחשים, גדעון דעבול, שלכד לפני מספר ימים ביישוב ברקן, נחש פיתון בורמזי באורך של ארבעה מטרים, אומר לערוץ 7 שאין ספק שהיה פה נס גדול. "בדרך כלל כשאנשים מדווחים לי על נחש, יש נטייה להגזים, הפעם אנשים אמרו לי שהם בדקו באינטרנט, והנחש שהם ראו זה דומה לנחש פיתון בורמזי".

דעבול אומר שמייד לאחר שהוא קיבל דיווח מהיישוב ברקן הוא ביקש מהתושבים להישאר בבתים והגיע למקום במהירות. "אמרתי להם לא לעשות שום דבר, הנחש התחבא מתחת ליציקת בטון. אחרי מאמצים רבים הצלחנו ללכוד אותו. זה היה מחזה לא יאומן, רק בסרטים רואים דבר כזה, נחש שאורכו ארבעה מטרים".

את התעלומה כיצד הגיע הנחש הבורמזי לאזור השומרון, פותר לנו דעבול:  "כעבור כמה ימים התברר לנו שמישהו מאריאל גידל אותו לצורך הופעות, הוא ברח לו, לפני כשלושה חודשים ומאז לא מצאו אותו. האיש דיווח על הנחש בכל היישובים אבל לא מצאו אותו. מסתבר שהנחש הענק עשה את כל הדרך מאריאל לברקן תוך שהוא ניזון מחתולים ושפני סלע".

דעבול שהחזיר את הנחש לבעליו, הזהיר  אותו שלהבא, ישמור עליו טוב יותר, "אמרתי לו שנחש כזה שמסתובב בחוץ יכול לטרוף בקלות ילדים חתולים וכלבים. צריך לשמור על נחש כזה בכלוב רציני, לא בכלוב של פח, אלא בכלוב מפלדה. נחש כזה, הוא פצצה מתקתקת, כלוב מפח זה שום דבר, הוא יכול בקלות לפרוץ כי זה נחש עם כוח אדיר".

דעבול מוסיף שחשוב מאוד לגדל נחשים באישור רשות שמורות הטבע והגנים, ולסמן את הנחשים כדי שהם יהיו בפיקוח.