לינץ' בעובדי משרד הביטחון במזרח ירושלים

שני עובדי צה"ל נכנסו בטעות לכביש אוגוסטה ויקטוריה. הרכב מצא את עצמו לכוד בין שתי מכוניות פלשתיניות ומולו המון ערבי זועם

בני טוקר , כ"ג בשבט תשע"ב

לינץ' בעובדי משרד הביטחון במזרח ירושלים-ערוץ 7
הפרות סדר בירושלים
צילום: פלאש 90

שני אזרחים עובדי צה"ל נסעו ביום שני האחרון להר הצופים בירושלים, במהלך הנסיעה הם פנו בטעות לכביש אוגוסטה ויקטוריה שמוביל למלון הקשתות. פקק תנועה שהיה במקום לכד אותם בין שתי מכוניות ערביות, והמון פלשתיני החל ליידות לעברם  אבנים.

בשלב מסוים התקרבו מיידי האבנים, חלקם תלמידי בית הספר הסמוך, אל הרכב, והטיחו לעבר השימשה הקדמית סלע גדול שפגע בראשו של הנהג, יהודה אטיאס. אטיאס כשהוא כולו שותת דם, לחץ על דוושת הגז ונמלט מהמקום לכיוון מלון הקשתות. הם הזעיקו את כוחות הביטחון וההצלה ופונו לבית החולים.  מאז האירוע אושפז אטיאס כבר כמה פעמים בבית החולים בעקבות הפגיעות הקשות בראשו.

בראיון לערוץ 7 מספר גיסו של יהודה אטיאס, אליעזר חקשור, על מצבו של  הגיס שניצל בנס, "הוא סובל עד עכשיו מכאבי ראש, וכבר פעמיים  אושפז בבית החולים עם הקאות וצמרמורות".

חקשור מספר שגיסו נפצע באורח קשה מהסלעים שהוטחו לעבר הרכב, "ככל הנראה קבוצה של ילדים מבית הספר הערבי באזור קלטו שהם תקועים,  וקראו לחבריהם שהחלו ליידות אבנים לעברם. הם התקרבו אליהם וזרקו סלעים שניפצו את השימשה הקדמית של המכונית ופגעו בראשו של גיסי. היו לו חתכים מאוד קשים וכל הראש שלו מלא בתפירות".

לדבריו כל האירוע היה יכול להסתיים אחרת. "זה היה פשוט נס, אין לנו מילים אחרות לתאר את זה. יהודה כשראשו שותת דם נמלט מהמקום ברגע האחרון. רק כשהם הגיעו לשטח מלון הקשתות הגיעו לשם כוחות הביטחון וההצלה".